صدا و سیما/ تست کرونا برای تمام خدمه کشتی‌های ورودی به خوزستان در ۲۰ مایلی بندرگاه‌های استان انجام می شود.

ولی الله حیاتی، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی ما در مقابله با کرونا، با توجه به پیدا شدن گونه جدید آن در جهان، انجام تست کرونا برای تمام خدمه کشتی‌های ورودی به خوزستان در ۲۰ مایلی بندرگاه‌های استان است.
حیاتی بیان کرد: گونه جدید ویروس کرونا در آفریقا مشاهده شده و در حال تسری به دیگر کشور‌ها است لذا کنترل و مراقبت شدید از مرز‌های زمینی و دریایی خوزستان لازم است.
وی افزود: لازم است که فرمانداران خرمشهر و دشت آزادگان نسبت به آماده سازی مکان‌هایی برای قرنطینه بیماران احتمالی اقدام کنند و هلال احمر خوزستان نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با اشاره به تشدید رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مرز‌های استان گفت: علاوه بر مرز‌های زمینی و دریایی استان، باید نظارت و مراقبت جدی‌تری بر فرودگاه‌ها داشته باشیم.
وی ادامه داد: پرواز‌های بسیاری به کشور‌های حوزه خلیج فارس داریم که با کشور‌های آفریقایی در ارتباط هستند لذا نباید از این موضوع غافل شویم.
حیاتی همچنین گفت: با شروع بازگشایی مدارس، نباید دچار عادی انگاری شویم.
وی بیان کرد: از فرمانداران هویزه و شادگان که رشد قابل توجهی در بحث واکسیناسیون داشتند، تشکر می‌کنم و نیاز است که دیگر فرمانداران استان نیز نسبت به افزایش واکسیناسیون تلاش کنند تا ایمنی بهتری ایجاد شود.
وی ادامه داد: در بحث رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی لازم است که شهرستان‌های باغملک و رامهرمز توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today