ایرنا/ مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: کاهش دمای هوا سبب افزایش مصرف گاز خانگی در استان شد این شرکت برای جلوگیری از قطعی گاز، استفاده از آن را در صنایع بزرگ محدود کرد.

حسن رضا میربلوکی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی با اشاره به اینکه مصرف گاز در سیمان بجنورد به صفر نزدیک شده است، اظهار کرد: مصرف گاز در سیمان از نیمه های آبان محدود شده و اکنون به زیر یکهزار مترمکعب در روز رسیده است. 
وی افزود: محدودیت میزان مصرف گاز در صنایع بزرگ از جمله نیروگاه سیکل ترکیبی در شیروان، فولاد اسفراین، لوله گستر و آلومینا اعمال شده است.  
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: شرکت سیمان بجنورد محدودیت های مصرف گاز را در این واحد صنعتی اجرا کرده است اما ریخته گری اسفراین از این امر سرپیچی کرده و در شبانه روز گذشته  بسیار بیشتر از میزان تعیین شده، مصرف داشته است.
میربلوکی تصریح کرد: میزان مصرف گاز در واحد لوله گستر اسفراین در شبانه روز گذشته ۵۶ هزار و ۸۳۱ مترمکعب و در ریخته گری اسفراین ۱۱۱ هزار و ۷۵۶ مترمکعب بوده است.
وی افزود: در این مدت در شرکت پتروشیمی خراسان یک میلیون و ۴۱۸ هزار مترمکعب گزارش شده است. 
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی اظهار کرد: محدودیت برای مصرف گاز صنعت پتروشیمی در سطح ملی تصمیم گیری می شود و پتروشیمی خراسان واقع در شهرستان بجنورد تاکنون مشمول این محدودیت نشده است. 
میربلوکی افزود: در سطح کشور سهم سوخت صنعت پتروشیمی ۶۰ میلیون مترمکعب تعیین شده است که محدودیت ها بر این اساس برای این صنایع اعمال خواهد شد.   

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today