تسنیم/ دستگاه قضا در رسانه‌ای کردن اخبار اتهامات افراد و پرونده‌های قضایی، ضمن رعایت مر قانون و بی‌طرفی، حیثیت و آبرو افراد را مدنظر دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی، رئیس کل دادگستری کردستان به تشریح سیاست‌های دستگاه قضا و نقش رسانه در پیشبرد اهداف این سیستم پرداخت و اظهار کرد: دستگاه قضایی به عنوان یکی از سه رکن ارکان حاکمیتی نظام در شرایط کنونی نباید با رسانه بیگانه و غریب باشد کما اینکه این مهم در سه طول سال اخیر مورد توجه ویژه متولیان این حوزه در کشور و استان بوده است.
وی افزود: البته گرچه دستگاه قضا یکی از ارکان نظام بوده اما در انتشار اخبار و رسانه‌ای کردن برخی موضوعات و امورات، محدودیت‌های هم دارد که دو رکن دیگر نظام ندارد.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان با تأکید بر اینکه دستگاه قضا باید در رسانه‌ای کردن اتهامات افراد و پرونده‌های قضایی، ضمن رعایت مر قوانین و مقررات و بی‌طرفی، حیثیت و آبرو افراد را مدنظر داشته باشد، تصریح کرد: دستگاه قضا از ظرفیت رسانه به نحو احسن در راستای پیشبرد اهداف و تحقق سند تحول قضایی استفاده خواهد کرد.
حسینی با بیان اینکه رسانه می‌تواند در آگاه‌سازی مردم نسبت به حقوق شهروندی، وظایف و تکالیف خود نقش ویژه‌ای داشته باشد، افزود: اصحاب رسانه می‌توانند قوانین و مقررات و مباحث مدنی و کیفری را منعکس کرده تا شهروندان دچار سردرگمی نشوند.
وی اظهار کرد: متأسفانه برخی از شهروندان از حقوق و تکالیف خود آگاهی نداشته و این موضوع باعث ایجاد برخی مشکلات شده و اگر هم مطلع باشند، نمی‌دانند که در صورت ضرر و زیان، چگونه پیگیری و حق خود را استیفا کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online