ایرنا/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهرماه ۱۱۴ هزار تن محصول صنعتی و معدنی که توسط واحدهای فعال در قم تولید شده بود به بازارهای هدف بین‌المللی صادر شد.

محمود سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بیان کرد: این صادرات در بخش صنعت،‌ معدن و صنایع معدنی، بازرگانی، صنایع دستی و فرش دستباف به ارزش ۱۳۶ میلیون دلار بوده‌است و این روند تا پایان سال افزایشی است.
وی ادامه داد: اکنون بسیاری از صنعتگران استان درحوزه صادرات ورود پیدا کردند و تعداد زیادی از محصول‌های تولید شده در قم به دلیل کیفیت بالای ساخت و همچنین داشتن سایر ملاک‌های موفقیت در کسب بازار همچون طراحی جذاب به سایر کشورهای جهان صادر می‌شود.  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به این که تولیدکنندگان استان افزایش بازارهای هدف صادراتی را در دستور کار خود دارند،‌ گفت: امروز کالاهای صادراتی تولید شده در قم علاوه بر بازار کشورهای همسایه در سایر بازارهای بین‌المللی نیز عرضه می‌شود.
سیجانی بیان کرد: تقویت صادرات در شرایط کنونی علاوه بر گسترش تولید و اشتغال، موجب تامین ارز مورد نیاز کشور است و به همین دلیل مسئولان استان، حمایت از صادرکنندگان را به عنوان راهبردی مهم در توسعه اقتصادی دنبال می‌کنند.
وی تاکید کرد: در کنار اهتمام به صادرات، صنعتگران قمی طی سال‌های اخیر در زمینه تامین نیاز بازار داخلی نیز نقش بسیار موثری ایفا کردند و در حد توان خود اجازه ندادند تحریم‌های ظالمانه دشمنان موجب توقف تولید کالاهای مورد نیاز مردم شود.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday