فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۳۳ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه یک نفر بر اثر این بیماری جان باخت.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان این مطلب اظهار کرد: طی این مدت ۲۹ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل مجددا به ۱۷۰ نفر رسیده که از این تعداد ۳۶ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و ۵۳ بیمار دیگر نیز تحت نظر هستند.
وی تأکید کرد: تنها راه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است که از هم‌استانی‌های عزیز خواستاریم به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.
حبیب‌زاده با اشاره به تزریق یک‌میلیون و ۶۲۲ هزار و ۸۵۰ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان تشریح کرد: ۸۸۵ هزار و ۷۳۸ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۲۳ هزار و ۳۴۹ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تاکنون ۱۳ هزار و ۷۶۳ دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.
وی گفت: هم اکنون شهرستان‌های مشگین شهر و نیر در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، گرمی، بیله‌سوار، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today