ایسنا/ مدیرکل محیط زیست البرز گفت: با توجه به اینکه پلنگ در مقایسه با سایر حیوانات حیات وحش مثل کل و بز قابل مشاهد نیست و گونه‌ای شب رو است، امکان اعلام آمار دقیق تعداد آنها وجود ندارد.

فردین حکیمی مدیرکل محیط زیست البرز با اشاره علت قطعی مرگ پلنگی که در اوایل آبان ماه در منطقه سیورد شهرستان ساوجبلاغ تلف شده بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه هیچ اثری از زخمی شدن و یا تلف شدن با سلاح شکاری بر روی بدن این حیوان وجود نداشت، لاشه حیوان برای کالبد شکافی و نمونه برداری به آزمایشگاه ارسال شد.
وی ادامه داد: پس از انجام آزمایش‌های تشخیصی، دلیل قطعی مرگ این پلنگ ماده ابتلا به هاری اعلام شد.
وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا آماری از تعداد پلنگ‌های موجود در زیستگاه‌های البرز وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه پلنگ در مقایسه با سایر حیوانات حیات وحش مثل کل و بز قابل مشاهد نیست و گونه‌ای شب رو است، امکان اعلام آمار دقیق تعداد آنها وجود ندارد.
این مسئول اضافه کرد: اما با توجه به  شواهد موجود به نظر می‌رسد جمعیت این حیوان در زیستگاه‌های البرز قابل ملاحظه است.
مدیرکل محیط زیست البرز در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت تالاب صالحیه توضیح داد: آبگیری صورت گرفته سطحی است و قابل قبول نیست.
حکیمی اظهار کرد: اگر درماه‌های آتی بارندگی داشته باشیم به سرعت نسبت به ادامه آبگیری این تالاب اقدام می‌کنیم تا حیات گونه‌های حیات وحش این محدوده را حفظ کنیم.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday