ایرنا/ سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یک میلیون و ۹ هزار و ۴۷۵ نفر در استان معادل ۷۵ درصد دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر بهروز اخوان، سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: ۷۵۷ هزار و ۷۱۳ نفر نیز دُز دوم این واکسن را دریافت کرده اند که ۵۶ درصد جمعیت هدف را شامل می شود.
وی با اشاره به واکسیناسیون ۱۲ هزار و ۴۶۵ نفر از سالمندان بالای ۶۰ سال و کادر بهداشت و درمان در نوبت سوم  علیه کرونا، افزود: در حال حاضر ۵۱ درصد مادران باردار که از گروه‌های در معرض خطر کرونا هستند، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به مشاهده جهش‌های جدیدی از ویروس کرونا در اروپا و آفریقا، یادآور شد: با توجه به تغییر ماهیت مرتب این ویروس، رعایت پروتکلهای بهداشتی همچنان الزامی است.
دکتر اخوان، تزریق واکسن را برای جلوگیری از اپیدمی بیماری اعلام و اظهار کرد: تا زمانی که داروی موثر و ضدویروسی برای این بیماری پیدا نشود، واکسن و ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات شلوغ تنها راه جلوگیری از این بیماری است.
وی اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی استان، در  ماه‌های مرداد، شهریور و مهر ۹۱ درصد افراد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه سنندج و۸۷درصد فوتی‌ها واکسن دریافت نکرده بودند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online