ایرنا/ مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: حضور تعداد دانش‌آموزان در سه مقطع متوسطه اول و دوم و ابتدایی، سر کلاس‌های درس نشان می‌دهد ۹۰ درصد دانش‌آموزان این استان از بازگشایی مدارس استقبال کرده‌اند.

حمیدرضا شیخ‌الاسلام، مدیرکل آموزش‌وپرورش قم اظهار کرد: دانش‌آموزان نیمی از هفته در مدارس حضور دارند و ساعات حضورشان نیز نسبت به روزهای عادی، ۵۰ درصد است.
وی با بیان این‌که برنامه‌ریزی چگونگی حضور دانش‌آموزان در اختیار کادر مدرسه قرار گرفته است، اضافه کرد: معمولا مدارس به‌صورت یک روز در میان و یا یک هفته در میان حضور دانش‌آموزان در کلاس‌ها را برنامه‌ریزی کرده‌اند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ادامه داد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ضروری است که در این راستا ۲۰۰ تیم کارشناسی در مدارس قم بر چگونگی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت دارند.
شیخ‌الاسلام با اشاره به این‌که بازگشایی مدارس همراهی و همکاری اولیا و دیگر دستگاه‌ها را نیاز دارد، خاطرنشان کرد: تمام مدارس به‌صورت مرتب مورد بازبینی قرار می‌گیرد و در صورت وجود نقاط ضعف برطرف خواهد شد.
وی تاکید کرد: مدیران مدارس موظف به رسیدگی به تمام امور مدارس هستند و تخلفات احتمالی آن‌ها از سوی هیات رسیدگی به تخلفات اداره آموزش‌وپرورش بررسی و رسیدگی می‌شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با تاکید بر این‌که تمرکز امروز آموزش‌وپرورش بر آموزش حضوری است، گفت: در عین حال آموزش‌ها به‌صورت مجازی نیز ادامه دارد.
شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر حفظ سلامت دانش‌آموزان و ارتقاء سطح یادگیری آن‌هاست.
به گفته وی، نظارت بر سرویس مدارس نیز انجام می‌شود و در هر خودرو حداکثر سه دانش‌آموز می‌تواند حضور داشته باشد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday