ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت برنج تا کنون بیش‌ از ۶٠٠ تن شلتوک برنج از اراضی این شهرستان برداشت شده است.

مجید فیاضی، مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر اظهارداشت: بارندگی‌های اواخر سال گذشته و امسال سبب شده کشاورزان ایرانشهری با استفاده از آب مازاد رودخانه دامن و قنوات کشت برنج را به طور ۱۰۰ درصد افزایش دهند.
وی با بیان اینکه کار برداشت برنج در ایرانشهر از اوایل دی‌ماه شروع شده و تا نیمه آذر ادامه دارد افزود: از هر هکتار اراضی منطقه 3 تن برنج برداشت می‌شود.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از ٩٠٠ تن محصول شلتوک برداشت و به بازار مصرف عرضه شود گفت: با آغاز برداشت برنج اشتغال نیز رونق گرفته و بیش از ٣٠٠ نفر در سطح این شهرستان مشغول به‌کار شدند.
وی ارقام برنج کشت‌شده را عنبر بو، صدری، ندا و نعمت عنوان کرد و اظهارداشت: برنج تولیدی ایرانشهر علاوه بر مصرف داخل شهرستان به دیگر نقاط سیستان و بلوچستان نیز عرضه می‌شود.
فیاضی افزود: ایرانشهر با داشتن آب و هوای مناسب یکی از مناطق حاصلخیز سیستان‌ و بلوچستان است به‌طوری که در 4 فصل سال می‌توان از اراضی این شهرستان محصولات فصلی و غیرفصل برداشت کرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today