ایرنا/ فرمانده پلیس راهور استان اردبیل گفت: در هفت ماه سال جاری ۸۷۰ فقره تصادف رانندگی در معابر درون‌شهری این استان رخ داد که منجر به جان باختن ۲۰ نفر و مجروح شدن ۷۸۸ نفر شد.

سرهنگ حجت فتاحی، فرمانده پلیس راهور استان اردبیل در جلسه شورای ترافیک مشگین‌شهر اظهار کرد: در این مدت به‌رغم افزایش ۴۴ درصدی تصادفات رانندگی درون‌شهری در این استان تلفات تصادفات رانندگی ۱۳ درصد کاهش یافته است.
وی گفت: در هفت ماه اول سال گذشته نیز ۶۰۶ فقره تصادف رانندگی در معابر شهری استان رخ داد که در این سوانح ۲۳ نفر جان خود را ازدست دادند.
فتاحی اضافه کرد: پلیس راهور استان اردبیل تاپایان مهرماه سال جاری با ۶۰ ۳هزار و ۷۳۶ مورد تخلفات مختلف رانندگی برخورد قانونی کرده که سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز، تجاوز به چپ و حرکات نمایشی از جمله تخلفات ثبت شده می‌باشد.
وی با اظهار نارضایتی از وضعیت ترافیکی مشگین‌شهر گفت: در سال‌های اخیر تعداد خودروها در این شهرستان بطور چشمگیری افزایش یافته، در حالی‌که معابر شهر هیچ تغییری نکرده و هیچ گونه خیابان‌کشی و معبرگشایی انجام نشده است.
وی با تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ ترافیکی شهروندان و هوشمندسازی سیستم‌های کنترل تخلفات، خواستار افزایش تجهیزات و امکانات پلیس راهور مشگین‌شهر شد.
علی‌نژاد، سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر هم گفت: در کشور به ازای هر ۶ نفر یک دستگاه خودرو وجود دارد که این رقم در مشگین‌شهر یک دستگاه خودرو به ازای هر ۱.۵ نفر است.

  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today