صدا و سیما/ معاون اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت: در تلاش هستیم قیمت تمام شده را کاهش داده تا شهروندان مشکلی برای تامین آورده خود نداشته باشند.

احسان خواجه رضایی، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان یزد اظهار کرد: طرح ملی اقدام مسکن در شهر یزد با پیشرفت خوبی همراه بوده و تلاش می‌کنیم تا این پیشرفت در سایر شهرستان‌ها هم بوجود آید. 
وی با اشاره به اهمیت مباحث مالی در این طرح افزود: هزینه ساخت و ساز این منازل از محل آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی تامین می‌شود. بر اساس مصوبه شواری عالی پول و اعتبار، ۳۵۰ میلیون تومان برای هر متقاضی در نظر گرفته شد که همچنان در انتظار ابلاغ بوده و اجرایی نشده است.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی تصریح کرد: آورده متقضایان با توجه به افزایش قیمت‌ها سخت شده و در تلاش هستیم تا قیمت تمام شده را کاهش داده و شهروندان مشکلی برای تامین آورده خود نداشته باشند.
وی با اشاره به فعالیت سه کارگزار برای ساخت مسکن در این طرح گفت: کارگزار ما در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود که دلیل وجود مشکلاتی در سه شهر، کارگزار تغییر یافته و به عنوان مثال طرح در اشکذر و زارچ پس از تغییر کارگزار، سرعت خوبی گرفته است.
خواجه رضایی یادآور شد: یک طرح ۳۵۲ واحدی هم در شهر یزد وجود دارد که کارگزار آن تغییر کرده و سازمان همیاری شهرداری به عنوان کارگزار، طرح را آغاز کرده است.


 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today