ایرنا/ رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: پوشش واکسیناسیون ۲ نوبتی کرونا در این شهرستان از مرز ۸۰ درصد گذشته و از شاخص ۷۵ درصد کشوری فراتر رفته است.

محمد مهرتک، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌، درمانی خلخال اظهار کرد: از ابتدای اجرای واکسیناسیون عمومی علیه کرونا بیش از ۹۸ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال شامل ۱۲۴ هزار و ۳۶۰ نفر در این شهرستان موفق به دریافت دز اول واکسن کرونا شدند.
وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی مجموعه دانشکده علوم پزشکی، دست‌اندرکاران مقابله با کرونا و همکاری مردم با فرهنگ این شهرستان هم اکنون پوشش واکسناسیون ۲ نوبتی مردم خلخال نیز از مرز ۸۰ درصد گذشته و ۵۴ هزارو ۳۰۰ نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان دزهای اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۵۶۰ نفر نیز که شامل ۲/۲ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال خلخال هستند دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اظهار کرد: واکسن دز سوم کرونا به حد کافی در این شهرستان موجود بوده و افرادی که از زمان تزریق دز دوم واکسن سینوفارم آنها ۴ ماه و واکسن آسترازنکای ۶ ماه گذشته است می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی ۱۳ گانه این شهرستان نسبت به دریافت دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.
مهرتک اضافه کرد: همچنین ۶ هزار و ۸۴۱ دانش‌آموز که ۹۸/۶ درصد از مجموع دانش‌آموزان این شهرستان را تشکیل می‌دهد دز اول کرونا را تزریق کرده‌اند و پنج هزار و ۲۳۷ نفر دانش‌آموز نیز که شامل ۷۵/۵ درصد از مجموع دانش‌آموزان هستند موفق به دریافت هر ۲ دز واکسن کرونا شده‌اند.
وی گفت: دانشکده علوم پزشکی خلخال در اجرای درست شیوه نامه‌های بهداشتی و تلفات کمتر کرونا، جزو برترین دانشکده‌های علوم پزشکی کشور معرفی شده و در سرعت عمل اجرای طرح ملی واکسیناسیون کرونا نیز این دانشکده موفق به کسب رتبه برتر کشور شد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today