هه وال موکریان/ شرکت تاکسی اینترنتی «ماکسیم»، علی‌رغم گذشت 3 ماه از مکلف شدن به عقد قرارداد با شهرداری مهاباد، همچنان اقدامی انجام نداده. سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد در این رابطه می‌گوید: «به‌زودی دفتر این شرکت با هماهنگی دادستانی و اماکن پلمب خواهد شد».

 اواخر شهریور ١٤٠٠،  قرار شد شرکت تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در مهاباد، ظرف ۲ هفته قراداد خود را با شهرداری نهایی کند و در غیر آن صورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.
تا اینکه اوایل مهر ماه، مهلت 2 هفته‌ای تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در مهاباد جهت عقد قرارداد با سازمان تاکسیرانی شهرداری مهاباد تمام شد اما عقدنامه ای به امضا نرسید.
پس از آن فرماندار ویژه مهاباد از پلمب دفتر خدمات تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در این شهر خبر داد اما ماکسیم همچنان فعال بود تا اینکه امروز هفتم آذر ماه دوباره خبر پلمب تاکسی ماکسیم در مهاباد مطرح شده و سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد گفته است: «پلمب دفتر شرکت ماکسیم در این شهر را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم و با هماهنگی دادستانی و اماکن پلمب خواهد شد».
فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در مهاباد از ابتدای کار تا کنون با کش و قوس فراوانی همراه بوده است. به نحوی که دفتر نخستین تاکسی اینترنتی مهاباد با عنوان «ماکسیم» از سال ۱۳۹۷ راه‌اندازی شد، اما پاییز همان سال با دستور دادستانی پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد.
شهرداری مهاباد هم در این سال‌ها حاضر به پذیرش فعالیت تاکسی اینترنتی در این شهر نبود و بهار سال ٩٨ با استفاده از بلوک های سیمانی درب ورودی دفتر «ماکسیم» شعبه مهاباد را پلمب کرد.
بعد از 4 سال کش و قوس های فراوان و ممانعت از فعالیت این شرکت در مهاباد، شیرکو نورانی، سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد می‌گوید: براساس قانون و همچنین مصوبه شورای ترافیک شهرستان فعالیت شرکت های اینترنتی فعال در سطح شهرستان باید زیر نظر شهرداری بوده که این مهم طی چند سال گذشته توسط شرکت خدمات اینترنتی ماکسیم رعایت نشده است.
وی ادامه می دهد: از ابتدای امسال ۵۰۰ دستگاه تاکسی اینترنتی متخلف که خارج از دستورالعمل در سطح شهرستان فعالیت می‌کردند، اعمال قانون شدند و این روند همچنان با همکاری ماموران راهنمایی رانندگی ادامه دارد.
او تاکید می کند: تا زمانی که این شرکت حاضر به رعایت دستورالعمل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری نبوده و توافق بین طرفین منعقد نشود، فعالیت این افراد از لحاظ ما غیرقانونی بوده و برخورد با آنها ادامه دار خواهد بود.
در شهر ۱۷۰ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل باس و ۶ مینی‌بوس فعالیت دارد و براساس آخرین اعلام مسئولان شرکت ماکسیم این شرکت دارای بیش از ۱۵ هزار کاربر است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today