صدا و سیما/ با فوت دو بیمار مبتلا به کرونا، شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به یک هزار و ۱۷ نفر افزایش یافت.

دکتر پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ در استان به هزار و ۱۷ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه ۲ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان خودرا از دست دادند.
وی افزود: هم اکنون ۱۷۲ در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد ۷۴ نفر مبتلای قطعی و ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
یزدان‌پناه اضافه کرد: تعداد بهبودیافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸۲ هزار و ۳۰۰ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه از ۴۳۷ نمونه پی سی آر دریافت شده حدود ۳۴ درصد موارد مثبت است، بیان کرد: بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و دنا هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین درصد موارد بستری در طی دو هفته گذشته در شهرستان‌های کهگیلویه، مارگون و چرام بوده است، ادامه داد: مردم و مسئولین این شهرستان‌ها باید همکاری بیشتری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت‌ها داشته باشند.
یزدان‌پناه ادامه داد: استان از نظر میزان بروز بیماری در کشور رتبه دوم را دارا است که احتمالا در طی هفته‌های آتی موارد مرگ و میر در استان بصورت تصاعدی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: عادی انگاری، تجمعات، کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کاهش نظارت ها، کاهش محدودیت‌ها بدون رعایت دستورالعمل ها، کاهش سرعت واکسیناسیون و حضور مردم در مناطق پرخطر از مهمترین دلایل افزایش موارد کرونا در استان است.
وی تاکید کرد: تکمیل و تسریع واکسیناسیون، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده همگانی از ماسک، نظارت کامل بر اصناف و ادارات و عدم حضور در تجمعات را موثر در جلوگیری از انتشار بیماری است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today