ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با بیان اینکه در این شهرستان تاکنون ۱۵۱ هزار دز واکسن کرونا در نوبت دوم تزریق شده است گفت: شهروندان برای بالا بردن سطح ایمنی و مصون ماندن در برابر بیماری کووید- ۱۹ به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

سهراب حیدری، مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب اظهار داشت: دغدغه اصلی ما عدم استقبال شهروندان از تزریق دز دوم واکسن است و این در حالی است که تمامی مراکز واکسیناسیون شهرستان فعال بوده و نیروی انسانی و واکسن هم به حد کافی وجود دارد.

وی در ادامه افزود: تاکنون ۱۹۳ هزار نفر از مردم میاندوآب دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که حدود ۸۵ درصد جمعیت شهرستان را شامل می‌شود.
حیدری با بیان اینکه در مجموع ۳۴۶ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده است، افزود: همچنین در نوبت سوم برای کادر درمان و گروه‌های هدف شامل افراد دارای بیماری زمینه‌ای و ضعف ایمنی هم ۲ هزار و ۵۰۰ دز واکسن تزریق شده‌است.
حیدری با تاکید بر اینکه مردم برای تزریق واکسن در نوبت دوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، گفت: افراد بالای ۶۰ سال سن و دارای بیماری زمینه‌ای نیز برای تزریق دز سوم واکسن مراجعه کنند.
وی گفت: برای دریافت دز سوم واکسن، باید ۶ ماه از تزریق دز دوم واکسن "آسترازنکا" و "اسپوتنیک" سپری شده باشد و این مدت در سایر واکسن‌ها 4 ماه است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با بیان اینکه آمار بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا در این شهرستان فوق‌العاده کاهش یافته است، گفت: هم‌اکنون میاندوآب از نظر رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت زرد قرار دارد و تعداد بستری ها نیز در بیمارستان با احتساب بخش و آی‌سی‌یو ۱۵ نفر است.
حیدری با بیان اینکه این وضعیت در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری مردم شکننده است، اظهار داشت: هم‌اکنون استفاده از ماسک در میاندوآب به زیر ۴۵ درصد رسیده و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز به شدت کاهش یافته و هرگونه عادی انگاری هم می‌تواند وضعیت را به موج ششم وارد کند که نیاز است مردم همواره در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جدی و اهتمام داشته باشند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today