فارس/ دبیر قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در قرارگاه عملیاتی مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقرر شد که با توجه به گسترش بیماری کرونا به ویژه در کشورهای اروپایی و شیوع سویه جدید این بیماری در برخی از کشورهای افریقایی که حتی به کشورهای اروپایی هم منتقل شده است، انجام تست رپید در فرودگاه بین المللی مشهد برای مسافران ورودی صورت پذیرد.

دکتر «علی اصغر انجیدنی» دبیر قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر افزود: همچنین با توجه به شیوع سویه جدید بیماری کرونا و به منظور شناسایی به موقع بیماران کرونایی و جلوگیری از انتشار بیماری، از اطرافیان بیماران نیز به تعداد بالاتری تست کرونا گرفته می شود و افرادی که تست کرونای آنها مثبت می شود، ۴ تا ۵ نفر از اطرافیان آن ها نیز مورد رهگیری و تست قرار می گیرند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر رهگیری اطرافیان بیماران بستری در مراکز درمانی، از خانواده بیمارانی که نتایج رادیولوژی آن ها نشان از بیماری کرونا می دهد نیز این اقدام مراقبتی انجام می شود.
انجیدنی افزود: بر اساس برنامه ریزی، بیمارستانها باید برای مدیریت بیماری کرونا در حوزه تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی آمادگی خود را بالا ببرند و مشکل اکسیژن مراکز درمانی  نیز برطرف شود. در خصوص مدیریت تخت ها نیز بازنگری مجدد انجام شد  تا در پیک احتمالی بعدی مشکلی نداشته باشیم .
وی اظهار کرد: همچنین به بیمارستانها اطلاع رسانی شده که  اقدامات مربوط به ذخیره اقلام و ملزومات استراتژیک برای ۶ ماه آینده داشته باشند و از توان نیروهای جهادی و بسیجی که یار مردم و دانشگاه در پاندمی کرونا بودند بیشتر استفاده شود.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today