ایلنا/ در ادامه بی‌مهری‌ها به مسکن مهر در خوزستان، اهالی مسکن مهر هندیجان جنوبی هم از وضعیت معابر و آسفالت نشدن آن‌ها ناراضی بوده و می‌گویند: در فصل بارش باران، گل و لای مانع رفت و آمد می‌شود.

یکی از اهالی مسکن مهر هندیجان جنوبی از آسفالت نشدن معابر این شهرک طی سالیان گذشته خبر داد.
او می‌گوید: در فصل بارندگی، گل و لای مانع رفت و آمد اهالی می‌شود و چندین بار مردم در چاله‌های گل و لای افتادند.
آب شرب، یکی از دیگر از مشکلاتی است که اهالی این منطقه نسبت به آن معترض هستند. همچنین نبود فضای سبز و فاضلاب مشکلات را چندین برابر کرده است.
محمد قنواتی، رئیس راه و شهرسازی هندیجان در این باره اظهار کرد: از روز اول که وارد این اداره شدم پیگیر این موضوع بودم که پیمانکاری برای جداول معابر و آسفالت خیابان‌ها انتخاب شود و بعد از ۳ ماه پیمانکار مشخص شد و شروع بکار کرد.
وی افزود: مدتی بعد از پیشرفت کار ۷ میلیارد ریال به حساب پیمانکار پرداخت شد تا به کار خود ادامه دهد ولی متأسفانه بعد از مدتی به دلیل نبود نقدینگی پیمانکار دست از کار کشید.
قنواتی با بیان اینکه با پیگیری‌ها ۱۰۰ میلیارد ریال برای معابر مسکن مهر هندیجان جنوبی اختصاص یافت، گفت: بعد از پیگیری‌ها طلب پیمانکار پرداخت شد و به‌زودی در یک نوبت مبلغ دیگری به حساب وی پرداخت خواهد شد تا کار بدون وقفه ادامه پیدا کند.
وی ادامه: پیمانکار دوباره شروع بکار کرده و طی ۲ ماه آینده کار جمع خواهد شد. در حال حاضر پیمانکار در حال زیرسازی، خاکریزی و جدول‌سازی بوده و به‌محض پایان این عملیات در زمان کوتاهی آسفالت نیز انجام خواهد شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی هندیجان اضافه کرد: شرکت آبفا نیز وارد کار شده تا لوله‌گذاری‌ها، درب فاضلاب و انشعاباتی که به سطح زمین نزدیک بود و مشکلاتی را برای آسفالت معابر به وجود می‌آورد را در عمق درست جای‌گذاری کند.
وی در پایان از اتمام آسفالت معابر تا پایان سال و از پای‌کار آمدن شهرداری برای ایجاد فضای سبز برای این شهرک خبر داد.
حرف آخر
مسکن مهر در خوزستان مانند استان‌های دیگر اجرایی نشده و در بعضی نقاط استان ساختمان‌های نیمه‌کاره این طرح به حال خود رها شده‌اند.
طی گزارش گذشته از مسکن مهر بندر امام خمینی و پیگیری‌ها، به نظر می‌رسد که عدم نقدینگی و اختصاص اعتبارات لازم به خوزستان در این بخش وضعیت مسکن مهر استان را نسبت به سایر کشور متمایز کرده است.
نبود امکانات در این شهرک‌ها در استان باعث شده بسیاری از دارندگان این خانه‌ها حاضر شوند به اجاره‌نشینی در مناطق دیگر روی بیاورند و در انتظار نشسته‌اند تا با بهتر شدن شرایط مانند امکانات، زیر ساخت‌ها و رفاهیات در این مناطق در خانه مسکن مهری خود سکونت کنند.
انتظاری که حالا طولانی شده و نیازمند توجه بیشتر وزارت مربوطه به استان خوزستان است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today