ایرنا/ رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، با تاکید بر لزوم پاسخگویی به مطالبه عمومی شهروندان ساکن در شرق زنجان مبنی بر ایجاد یک آرامستان در این منطقه گفت: از سال گذشته پیگیر این موضوع هستیم، اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

منصور مرادلو، رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه زنجان در گذشته با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۴ تا ۵ قبرستان، شامل قبرستان بالا، پایین، قبرستان کهنه و ۲ آرامستان خصوصی خانوادگی بود، افزود: در سالهای اخیر، با وجود افزایش جمعیت زنجان، فقط یک آرامستان(واقع در جاده شهرک صنعتی) برای دفن اموات وجود دارد و یکی از آرامستان‌های خانوادگی واقع در حدفاصل امیرکبیر تا اطمینان، که در حال حاضر هم وجود دارد، دست بخش خصوصی است.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد آرامش و امنیت برای مردم در بحث رفت و آمد درون شهری در حوزه ترافیک، گفت: ایجاد آرامستان در شرق زنجان، اجتناب ناپذیر است و شایسته نیست که ساکنان شهرک گلشهر و اطراف آن، برای زیارت اهل قبور و دفن اموات خود از آن سوی شهر به این سوی شهر کشانده شوند.
رئیس پارلمان شهری زنجان، با بیان اینکه، وجود آرامستان در شهر زنجان چه بسا از فضاهای تفریحی شهر هم واجب‌تر است، اظهارداشت: متاسفانه وقتی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنیم، برخی‌ها می‌گویند مرده‌ها که رفته‌اند، شما به فکر زنده‌ها باشید.
مرادلو، گفت: در پاسخ به چنین افرادی باید قاطعانه گفت که اتفاقاً چنین مطالباتی به خاطر اهمیت دادن به زنده‌ها است، چون زنده ها هستند که به خاطر زیارت اهل قبور با توجه به ترافیک و مسافت زیاد آرامستان‌های موجود با شهرک های اقماری، بیشتر وقت خود را در ترافیک گذرانده و درگیر مسائل پیرامونی آن می شوند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، تخریب آسفالت ناشی از ترددهای بیش از اندازه در سطح شهر، استهلاک ماشین ها، هدر رفت سوخت و آلودگی های سُربی و زیست محیطی ناشی از مصرف بنزین در این ترددها، تنها بخش کوچکی از مشکلات مربوط به نبود آرامستان در شرق زنجان است که باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، مصداق عینی کاهش بار ترافیک شهر و نیز تراکم جمعیت در آرامستان‌های بالا و پایین داخل شهر را، راه‌اندازی آرامستان جدید در جاده شهرک صنعتی، بالاتر از کوی فرهنگ عنوان کرد و افزود: ممانعت از دفن اموات در ۲ آرامستان داخل شهر و به تبع آن، بازگشت نسبی و تدریجی آرامش به شهر را به وضوح می‌توان مشاهده کرد.
مرادلو، با بیان اینکه در همه جای دنیا، رقم مرگ و میر بر رقم تولد غلبه می کند، تصریح کرد: تعداد افرادی که درطول سال از دنیا می روند، با تعداد افرادی که متولد می شوند، تفاوت بسیار دارد و این نکته با کمی دقت در پیرامون هرکس به خوبی مشخص می شود.
این مسئول گفت: کسی نمی تواند منکر این قضیه شود که  تعداد خبرهایی که از فوت اطرافیان می شنویم، بیش از خبرهای تولد فرزندان در خانوده ها بوده که موید همین امر است. 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today