تسنیم/ نماینده مردم سلماس در مجلس با اشاره به "جذب اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای حوضه آبریز سد دیرعلی" گفت: اعتبار این حوضه آبریز جذب شده و برای خود سد دیرعلی نیز مبلغ ۸۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

یعقوب رضازاده، نماینده مردم سلماس در مجلس با اشاره به سفر اخیر معاون وزیر جهاد کشاورزی به سلماس اظهار داشت: در این سفر 2 پروژه مهم؛ یعنی واحد 50 هزار رأسی دام سبک قرار است احداث شود و این روزها شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم شد.
وی تصریح کرد: با احداث این پروژه برای 200 تا 600 نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود و از سوی دیگر مشکل توسعه پروژه 3000 رأسی گاو هلندی با اداره منابع طبیعی از حیث واگذاری زمین حل شد و به 5000 رأس افزایش خواهد یافت.
او در ادامه با اشاره به حل اختلاف زمین‌های منطقه قره‌قشلاق و سلطان‌احمد با منابع طبیعی گفت: این اداره مدعی بود که براساس نقشه‌های سال 1346 زمین‌ها جزو منابع ملی است اما با بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی و با مدارکی که روستاییان ارائه دادند مشخص شد که روستاییان سابقه کشت 50 ساله در آن زمین‌ها دارند و زمین‌ها متعلق به آنها است.
وی با اشاره به جذب اعتبار 5 میلیارد تومان برای حوضه آبریز سد دیرعلی بیان کرد: در این راستا نیز اعتبار آن جذب شده، البته برای خود سد مبلغ 85 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال موفق به جذب 16 میلیارد تومان آن شده‌ایم و هم‌اکنون دیواره سد در حال ساخته شدن است.

رضازاده افزود: اما پیش از ساخت سد، یک حوضه آبریز وجود دارد که اگر ساخته نشود سد را در بلندمدت تخریب می‌کند که اعتبار آن نیز واگذار شده و آغاز به کار خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به آسفالت 3 جاده روستایی شهرستان سلماس اظهار داشت: هم اکنون 7 کیلومتر از 10.5 کیلومتر از جاده‌های روستایی سلماس آسفالت شده و بقیه آن در سال آینده جذب اعتبار می‌شوند.
رضازاده گفت: گردنه آبگرم محور سلماس ارومیه و نرسیده به گردنه قوشچی نیز با اعتبارات ملی 5 میلیارد تومانی تکمیل و جاده و محور بازگشایی شده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today