رکنا/ عملیات اطلاعاتی و مسلحانه پلیس مشهد منجر به زمین گیری و دستگیری سارقان حیله گر و خشن شد.

مرد جوان که خودرواش را از صافکاری تحویل گرفت متوجه شد که موتور ماشین مثل همیشه کار نمی کند. خودرواش ریپ می زد و صدای نتراشیده ای هم از اگزوز شنیده می شد. به صافکاری مراجعه کرد و متوجه شد که هم زمان چند نفر دیگر هم به این مغازه مراجعه کرده و از نقص فنی خودرویشان شاکی هستند.سه مرد جوان با این احتمال که صاحب صافکاری به قطعات خودرویشان دست درازی کرده و لوازمی را سرقت کرده باشد، به یک مکانیکی مراجعه کردند و از او خواستند تا سیستم موتوری خودرو آن ها را بررسی کند.
در ادامه بررسی های مرد مکانیک مشخص شد که خودروهایشان بدون قطعه مبدل«کاتالیست» در قسمت اگزوز هستند. موضوعی که اما و اگرهای شکات را به یقین نزدیک کرده بود و از همین رو پای آن ها را به کلانتری معراج مشهد باز کرده بود.
یکی از شاکیان پس از اعلام شکایت خود علیه صاحب صافکاری مورد نظر، بیان کرد که خودرواش در بخشی از بولوار توس پارک بوده که صبح متوجه وجود یک برگ کاغذ حاوی متنی مودبانه می شود. فردی با خودرو تصادف کرده بود و متنی با این مضمون که « دیر وقت بود و با خودرو شما برخورد کردم. لطفا برای دریافت خسارت و رفع مشکل با شماره همراه من تماس بگیرید»
شاکی پرونده که خودرواش دچار خسارت شده بود با شماره مورد نظر تماس گرفته و خودرواش را به نشانی یک واحد صافکاری نقاشی می برد. بعد از تحویل خودرو متوجه نقص فنی وسیله نقلیه اش می شود.
دو شاکی پرونده نیز اظهارات این فرد را تصدیق کردند و مدعی شدند که به طور دقیق همین اتفاق برای آن ها نیز رخ داده است. مأموران کلانتری چهل وسوم مشهد در همان آغاز تحقیقات خود با هماهنگی قضایی، متهم که در صافکاری مورد نظر کار می کرد را به کلانتری منتقل کردند و در ادامه بررسی های پلیسی دریافتند که سرقت قطعات خودرو شکات کار او بوده است.
متهم در ادامه ضمن اقرار به جرمش به 5 فقره سرقت قطعات خودرو با ترفند تصادف ساختگی اعتراف کرد. این فرد پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

روایت دوم: تیغ کشی روی مردم بی دفاع
‌تیم گشت موتوری کلانتری سیزدهم مشهد گزارشی مبنی بر زورگیری خونین از یک شهروند در بولوار شهید کامیاب را دریافت کرد و به سرعت خود را به صحنه جرم رساند.
در بررسی های اولیه مشخص شد که مال باخته در حال حرکت در خیابان بوده که دو جوان زورگیر به او نزدیک شده و ابتدا با تهدید چاقو سعی در سرقت گوشی تلفن همراهش داشته اند. متهمان وقتی با مقاومت شاکی روبه رو می شوند او را با ضربه چاقو زخمی و تلفن همراهش را زورگیری می کنند و به سرعت متواری می شوند.
مأموران تیم گشتی کلانتر شهید هاشمی نژاد بلافاصله وارد عمل شدند و با توجه به سرنخی که از متهمان در دست داشتند خیابان های اطراف محل جرم را مورد پایش و بررسی قرار دادند.
تحقیقات شبانه و میدانی مأموران پلیس ادامه داشت تا اینکه دو جوان موتورسوار رؤیت شدند. مجریان قانون برای اینکه سارقان را دستگیر کنند نزدیک آن ها شده و از راکب خواستند که موتورسیکلتش را متوقف کند. راکب موتور اما ضمن بی توجهی به اخطار پلیس فرار را برقرار کرد و تیم گشتی کلانتری 13 مشهد نیز در پی تعقیب او برآمد.

روایت آخر: شلیک هوایی
فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: مأموران ما بعد از اعلام چند مورد اخطار به متهمان به ناچار دست به اسلحه شده و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح چند تیر هوایی شلیک کردند.
سرهنگ حسین دهقانپور افزود: متهمان که از شنیدن صدای شلیک تیر هراسان شده بودند موتور را متوقف کردند و هرکدام به سویی متواری شدند که در این میان مأموران ما ترک نشین موتورسیکلت را دستگیر کردند.
این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: در بازرسی بدنی از متهم به دام افتاده 5 دستگاه گوشی تلفن همراه و یک قبضه چاقو کشف شد. سارق دستگیرشده نیز به جرمش اعتراف و همدست فراری اش را هم به مأموران معرفی کرد. متهم معترف شد که گوشی های کشف شده را در خیابان های سیدرضی، 17شهریور، چهارراه مقدم و بولوار شهید کامیاب سرقت کرده اند.
سرهنگ دهقانپور بیان کرد: در تحقیقات بعدی این پرونده نیز مشخص شد که متهم دارای سابقه کیفری است و مدتی قبل از زندان آزاد شده است. تحقیقات پلیسی برای دستگیری متهم فراری پرونده و مال خر گوشی های سرقتی ادامه دارد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today