تسنیم/ استاندار اردبیل گفت: تقویت کشاورزی عامل مهم کاهش فقر و محرومیت در استان خواهد بود که در این زمینه رفع مشکلات توسعه‌ای این بخش و حوزه‌های صنعت و گردشگری نیز برطرف می‌شود.

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در دیدار با تشکل‌ها و نمایندگان بخش کشاورزی استان اظهار کرد: با توجه به وضعیت فعلی بخش کشاورزی استان اردبیل، نیازمند تغییر رویه حوزه کشاورزی استان با انجام اقدامات تحولی هستیم.
وی بیان کرد: تولید ثروت و ارزش افزوده در بخش کشاورزی از اهم مواردی است که نیاز است در شیوه‌های تولید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم با تصمیم‌گیری مناسب در این زمینه شیوه‌های تولید محصولات کشاورزی استان را که در اردبیل به عنوان یک موضوع استراتژیک محسوب می‌شود، مورد توجه قرار دهیم.
استاندار اردبیل ادامه داد: مشارکت کارشناسان و فعالان کشاورزی اولویت مهم و اساسی برای افزایش ثروت و تولید در حوزه‌های مهم استان است که به همین منظور انتظار داریم بخش‌های دولتی مشارکت‌های لازم را در این زمینه‌ها داشته باشند تا بتوانیم با حل مشکلات اقتصادی و افزایش درآمدهای مردم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
عاملی تصریح کرد: تقویت کشاورزی عامل مهم کاهش فقر و محرومیت در استان خواهد بود که در این زمینه رفع مشکلات توسعه‌ای این بخش و حوزه‌های صنعت و گردشگری نیز برطرف می‌شود و علاوه بر آن باید در این راستا اقدامات مناسب و اساسی در راستای تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنای کار قرار گیرد.
وی اظهار کرد: مدیریت منابع آبی در مصارف کشاورزی جزو اولویت‌های اساسی است و در این زمینه استفاده از روش‌های نوین و استفاده بهینه از آب‌های زیرزمینی می‌تواند ما را در هدررفت آب رهنمون شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد: توزیع بذر و نهاده‌های دامی نیز یکی از موارد حائز اهمیت در بخش کشاورزی و دامی است که درصدد هستیم با اتخاذ راهکارهای مناسب،‌ رونق و توسعه استان را شاهد باشیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today