ایرنا/ دبیر شورای سلامت اهواز روند بیماری کووید۱۹ در این شهرستان را کاهشی عنوان کرد و گفت: با این وجود رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی همه مردم همچنان ضروری است.

مهران احمدی بلوطکی، دبیر شورای سلامت اهواز اظهار کرد: در حال حاضر که با موج جدید کرونا فاصله داریم بهترین فرصت برای تزریق واکسن بوده زیرا ممکن است در زمان اوج گیری مجدد کرونا برخی افراد از آلودگی خود بی خبر باشند.
وی افزود: کرونا به همان میزان که برای بزرگسالان خطرناک است برای کودکان و نوجوانان هم خطرآفرین می باشد لذا والدین تا فرصت باقی است نسبت به واکسیناسیون فرزندان شان اقدام کنند.
دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به تاثیر واکسیناسیون در کاهش بستری و موارد مرگ گفت: در حال حاضر مرگ و میر ناشی از کرونا در افرادی رخ می دهد که واکسن نزده اند و در افرادی که واکسن تزریق کرده اند موارد فوت ناشی از کرونا به ندرت اتفاق می افتد مگر اینکه فرد بیماری زمینه ای داشته باشد.
وی با بیان اینکه همچنان حدود ۱۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال غرب اهواز واکسن کرونا نزده‌اند افزود: تاکنون ۸۸.۷ درصد این جمعیت حداقل یک نوبت واکسن و ۶۲ درصد نیز هر ۲ نوبت واکسن را دریافت کرده اند.
احمدی بلوطکی به تزریق ۶۸۱ هزار دُز واکسن کرونا در غرب اهواز اشاره کرد و افزود: ۳۹۷ هزار دُز واکسن از این تعداد در نوبت اول، ۲۷۸ هزار و ۱۰۰ دُز نوبت دوم و حدود ۶ هزار دُز واکسن نوبت سوم و یادآور بوده است.
وی ادامه داد: در منطقه غرب اهواز ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال یک دُز و ۶۴.۲ درصد ۲ دُز واکسن را تزریق کرده‌اند. همچنین تاکنون ۷۶ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در غرب اهواز یک دُز و ۴۶.۴ درصد هر ۲ دُز واکسن را تزریق کرده‌اند.
اکنون سه شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۲۴ شهرستان آبی کرونایی هستند.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today