ایرنا/ مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت: ۷۰ درصد واحدهای آموزشی این شهرستان با ارزیابی صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی آبادان مجوز فعالیت آموزش حضوری را دریافت کردند.

حبیب الله رمضانی، مدیر آموزش و پرورش آبادان در این باره اظهار کرد: صدور مجوز بازگشایی حضوری مدارس منوط به تکمیل و ارائه چک‌لیست‌های بهداشتی بر اساس اطلس آموزشی است.
وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده به تدریج به سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت می‌کنیم ضمن اینکه فعالیت‌ آموزشی و تربیتی به صورت ترکیبی در فضای مجازی و به صورت حقیقی و حضوری در مدارس منطقه در حال انجام است.
رمضانی بازگشایی مدارس به صورت آرام و با هماهنگی ستاد ملی کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی دانش آموزان اعلام کرد و افزود:ایمنی و سلامت دانش آوزان در اولویت است و بر این اساس در مرحله اول مدارس با درصد کمی از دانش‌آموزان بازگشایی شدند.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم در پایه‌های تحصیلی خاص و دانش آموزانی که از وسایل هوشمند و تبلت در اختیار ندارند در هفته یک روز و حداکثر ۲ تا ۳ سه روز به صورت حضوری در مدارس کلاس تشکیل شود.
مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت: از تعداد ۲۴ هزار و ۴۸۷ دانش آموز هدف واکسناسیون کرونا تعداد ۱۸ هزارو ۴۳۴ نفر دُز اول معادل ۷۵ درصد و ۱۰ هزار و ۶۳۰ نفر معاول ۴۳ درصد دُز دوم واکسن را تزریق کردند که پیش بینی می‌شود تا هفته آینده پوشش دُز دوم به بالای ۷۰ درصد برسد.
وی به پرداخت ۶ میلیارد ریال سرانه بهداشتی بین مدارس نیازمند برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: شاخص‌های فاصله گذاری اجتماعی، تهویه مناسب فضا و رعایت نکات بهداشتی برای بازگشایی مدارس در آبادان مورد تاکید قرار گرفته است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today