باشگاه خبرنگاران/ شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه، رتبه نخست استانداردسازی جایگاه‌های CNG را در کشور کسب کرد.

ناصر مقدسی، رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: تعداد 76 باب جایگاه عرضه سوخت CNG در مرکز وشهرهای شمال استان آذربایجان غربی در حال فعالیت می باشد که با استانداردسازی جایگاه‌های CNG محیط امنی برای شهروندان عزیز فراهم شده است.
مقدسی گفت: بازرسی ادواری جایگاههای CNG که شرایط ایمن را برای شهروندان فراهم می سازد طبق استانداردهای ملی ایران به شماره 12054 و 7829 همه ساله با همکاری وتعامل 2 جانبه با اداره کل استاندارد انجام می شود.
رئیس روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه یاد آور شد: مصرف روزانه گاز طبیعی در منطقه ارومیه که شامل مرکز و شهرستانهای شمالی استان است بالغ بر 900 هزار مترمکعب است که بابالا رفتن تعدادخودروهای 2گانه سوز ، مصرف سوخت پاک رو به افزایش است.
وی ادامه داد: فشار جریان گاز در دیسپنسرهای(نازل) موجود در جایگاهها برابر با 200 بار معادل 3000 PSI می‌باشد که این مقدار در مقایسه با فشار جریان گاز طبیعی در منازل 12هزار برابر بیشتر است و این مهم،ضرورت رعایت مقررات ایمنی را دوچندان می کند.
این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به حساسیت و درصدبالای ایجاد حادثه در جایگاههای CNG، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه تمهیدات و اقدامات لازم را در رابطه با ایمنی و استانداردسازی امری مهم وحائز اهمیت دانسته و به‌صورت مستمر نظارت های لازم را انجام می دهد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today