هاژه/ هواشناسی مهاباد از ورود سامانه بارشی به مهاباد و جنوب آذربایجان غربی طی روزهای آینده خبر داد.

اردلان محمدپور، رئیس اداره هواشناسی مهاباد در این باره گفت: سامانه بارشی جدید از روز چهارشبه مهاباد و جنوب استان را دربر می‌گیرد و موجب بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات می‌شود.
وی افزود: این سامانه بارشی که بیشتر در شهرهای مرزی جنوب استان از جمله پیرانشهر و سردشت شدت بیشتری خواهد داشت و در سایر نقاط جنوب استان نیز شاهد بارش‌های مطلوبی خواهیم بود.
محمدپور تصریح کرد: کاهش 6 الی 10 درجه‌ای دما و وزش باد شدید تا 80 کیلومتر بر ساعت پدیده‌های غالب جوی از روز چهارشنبه تا جمعه خواهد بود.
وی اضافه کرد: این سامانه بارشی که از روز جمعه فعالیت خود را در منطقه آغاز خواهد کرد، در اواخر وقت چهارشنبه و بامداد روز پنج شنبه به اوج خود می‌رسد و از بامداد روز جمعه به تدریج از منطقه خارج خواهد شد.
محمدپور در ادامه اظهار کرد: با توجه به کاهش چند درجه‌ای دما، بارش برف در ارتفاعات و کوهستان‌ها دور از انتظار نیست، اما بارندگی‌ها بیشتر به صورت متناوب و نامنظم خواهد بود.
وی میزان بارندگی‌ها در جنوب استان را مطلوب و متوسط اعلام کرد و گفت: این سامانه بارشی در کشورهای همسایه نیز آن گونه که اعلام می‌شود قوی نخواهد بود و تنها در برخی موارد ممکن است از میانگین فراتر رود.
او تصریح کرد: میزان بارندگی در شهرستان مهاباد از ابتدای سال آبی – زراعی جاری همان 52 میلیمتر است ولی انتظار داریم بارش‌ها از نیمه دوم آذرماه تا پایان سال روند افزایشی داشته باشد.
محمدپور در پایان با اشاره به کاهش دما و وزش باد شدید به‌ویژه در ارتفاعات به شهروندان توصیه کرد: در روزهای پایانی هفته از کوهنوردی و سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت تردد در محورهای مواصلاتی مرتفع، ضمن به همراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک، از سالم بودن تجهیزات خودرو ازجمله برف پاک کن، بخاری اطمینان حاصل کنند.

 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today