خبرگزاری خلیج فارس/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای جلوگیری از ورود سویه جدید کرونا به کشور، مرز‌های استان؛ به ویژه مرز‌های دریایی با دقت پایش می‌شوند.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به شناسایی سویه جدید کرونا در برخی کشورها بیان کرد: بوشهر پرواز خارجی ندارد، اما شناور‌های خارجی به این استان رفت و آمد دارند و مطابق دستور وزارت بهداشت، محدودیت‌های ورود و خروج افراد به دستگاه‌های مربوط اطلاع‌رسانی شده است.
او افزود: همان طور که اعلام شده است، افراد غیر ایرانی از کشور‌های آفریقایی، بوتسوانا، آفریقای جنوبی، نامیبیا، زیمبابوه، لسوتو و اسواتینی اجازه ورود به ایران را ندارند و مسافران ایرانی که از این کشورها وارد کشور می‌شوند باید حداقل ۲ هفته در شرایط قرنطینه باشند که در این مدت ۳ نوبت تست PCR از آن‌ها گرفته می‌شود و پس از نتیجه منفی تست‌ها، حق خروج از قرنطینه را خواهند داشت.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: اگرچه ملوانان بوشهری با کشور‌های آفریقایی در ارتباط مستقیم نیستند، اما با توجه به رفت و آمدشان به کشور‌های حوزه خلیج فارس و امکان ابتلا به بیماری، سلامتی آنان پس از بازگشت از سفر به طور دقیق بررسی می‌شود تا از ورود سویه جدید کرونا که به نام «اُ میکرون» شهرت یافته است، جلوگیری شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar