رکنا/ وزارت بهداشت آخرین وضعیت مبتلایان، جان باختگان و واکسیناسیون کرونا درایران را تا امروز هشتم آذرماه اعلام کرد.

آمار کرونا تاکید بر ادامه رعایت پروتکل های بهداشتی با وجود بازگشایی ها دارد. البته براساس آمار کرونا، در روزهای اخیر کمی وضعیت شیوع این ویروس کشنده در ایران بهتر شده است.
مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین وضعیت ابتلا، مرگ و میر و واکسیناسیون کرونا در ایران تا امروز هشتم آذرماه را به شرح زیر اعلام کرد:
تا کنون ۵۷ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۷۴ نفر دُز اول، ۴۶ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۱۶۲ نفر دُز دوم و ۹۹۵ هزار و ۹۷۲ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۵ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۲۰۸ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۲۷۵ هزار و ۸۳۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
از دیروز تا امروز ۸ آذر ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۴۵ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۱۹۲ نفر رسید.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۷۱۱ نفر رسید.
در شبانه روز گذشته، ۹ استان کشور شامل خوزستان، گلستان، کردستان، هرمزگان، خراسان شمالی، سمنان، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان، هیچ موردی از مرگ و میر بیماران کرونایی نداشته اند.
خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۸۷۳ هزار و ۴۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
سه هزار و ۳۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۳۸ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۵۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۰ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
گفتنی است؛ براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در 24 ساعت گذشته در 9 استان کشور هیچ موردی از مرگ کرونا گزارش نشد و همچنین مجموع واکسن های تزریق شده در کشور از مرز 105 میلیون دُز گذشت.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran