ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان را ۵۵ درصد اعلام کرد و گفت: اگر چه این میزان مطلوب نیست اما نسبت به هفته‌های گذشته در سطح بهتری قرار گرفته است.

سید راشد جزایری، رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان را ۵۵ درصد اعلام و اظهار کرد: اگر چه این میزان مطلوب نیست اما نسبت به هفته‌های گذشته در سطح بهتری قرار گرفته است.
وی افزود: همچنین میزان رعایت پروتکل‌های از سوی صنوف ۶۸ درصد و در امکان عمومی ۶۹ درصد گزارش شده است.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان را مربوط به ادارات و سازمان‌های استان با ۹۳ درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها به پاساژها، مطب‌های پزشکی، داروخانه‌ها و پایانه‌های درون و برون‌شهری استان با ۶۰ درصد رعایت، اختصاص دارد.
جزایری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان نیز بیان کرد: با توجه به بازدیدی که تیم‌های نظارت بر ۱۰۰ درصد مدارس استان انجام دادند در حال حاضر ۷۸.۸ درصد پروتکل‌ها در مدارس استان رعایت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: طی بازدید بازرسان ۴۷۵ مورد تذکر در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس داده شده است.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری به دستورالعمل بازگشایی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تکمیل چک لیست خودارزیابی از سوی مدیران مدارس برای صدور مجوز بازگشایی، واکسیناسیون دست‌کم ۸۵ درصد دانش‌آموزان، کارکنان و معلمان مدارس، تعداد افراد حاضر در هر کلاس ۱۵ نفر با احتساب ۱.۵ متر فاصله و ۲.۲۵ متر مربع مساحت برای هر نفر، ارائه تست منفی pcr برای افراد دارای شرایط که اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده ماسک و تهویه کلاس‌ها از جمله این شروط است.
جزایری در ادامه به تداوم اجرای واکسیناسیون علیه کرونا در استان اشاره کرد و افزود: تاکنون یک میلیون و ۴۵۸ هزار و ۲۷۳ دُز واکسن به استان تحویل داده شده که ۸۹ درصد آن تزریق شده است.
وی ادامه داد: تاکنون ۸۵ درصد جمعیت استان دُز نخست و ۷۰ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: همچنین ۹۵.۵ درصد فرهنگیان دُز نخست و ۸۲ درصد نوبت دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.
جزایری افزود: درصد واکسیناسیون در استان در مقایسه با میانگین کشوری یک درصد بالاتر است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday