صدا و سیما/ دهکده توریستی سولان سرعین با مساحت ۱۰۰ هکتار بیش از ۲۰ سال است بلا تکلیف رها شده که به زودی بررسی و تعیین تکلیف می‌شود.

استاندار اردبیل در بازدید از پروژه‌های بازار شهریار و دهکده توریستی سولان شهر سرعین با بیان این مطلب گفت: وقتی سرمایه گذاری در طول ۲۰ سال اعتماد عمومی را از دست داده و نتوانسته است هیچ اقدامی در زمین ارزشمند این مجموعه انجام دهد باید تعیین تکلیف و به سرمایه گذاران دارای اهلیت سپرده شود.
سید حامد عاملی با بیان اینکه شهرستان سرعین دارای ظرفیت ملی است افزود: باید از ظرفیت این شهرستان که در تولید ثروت و رونق اقتصادی منطقه دارای اهمیت فراوان است، با بهره گیری از نظر مشاوران خبره و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بهره برداری کرد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سرعین به یک دهکده توریستی مطابق با استاندارد‌های جهانی نیاز دارد تصریح کرد: این دهکده می‌تواند زمینه جذب گردشگران خارجی و داخلی را با ماندگاری بیشتر فراهم کند وهمچنین بستر لازم برای سرمایه گذاری‌های بزرگ گردشگری را ایجاد کند.
استاندار اردبیل همچنین از خلع ید سرمایه گذار آب درمانی ساری سو خبر داد و افزود: ساری سو از دیر باز مورد توجه مردم منطقه بوده، اما سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی آبدرمانی مدرن را داشته اند، توانایی انجام آن را نداشته و به زودی خلع ید شده و مجموعه به سرمایه گذاران دارای صلاحیت و اهلیت واگذار می‌شود.

بهره برداری از بازار بزرگ شهریار همزمان با دهه فجر
عاملی به بازار بزرگ شهریار در سرعین هم اشاره کرد و گفت: این بازار توسط بخش خصوصی با مشارکت شهرداری سرعین در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع با ۲۲۰ واحد تجاری و ۹۹ واحد مسکونی احداث شده است و مشکلات این مجموعه نیز بررسی و حل خواهد شد.
وی با بیان اینکه این مجموعه در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود افزود: مجموعه شهریار سرعین برای شهرداری این شهر، درآمدزایی پایدار و مناسبی ایجاد می‌کند که نیازمند نگاه ویژه است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today