مهر/ مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: اولین شهرک شیلات استان اردبیل با هدف توسعه تولید آبزیان در پارس آباد راه اندازی می‌شود.

سیف الله تیزرو، مدیرکل شیلات استان اردبیل در بازدید از طرح‌های توسعه آبزی پروری در پارس آباد اظهار کرد: در شهرستان پارس آباد ظرفیت تولید یک هزار و ۵۰۰ تن انواع ماهیان گرم آبی وجود دارد که عملیات برداشت در چند روز اخیر شروع شده است.
وی خاطرنشان کرد: در این شهرستان تلاش بر این است تا با افزایش ظرفیت تولید ماهیان گرم آبی بتوانیم امکان تأمین نیاز کشور و حتی صادراتی را فراهم کنیم.
مدیرکل شیلات استان اردبیل ادامه داد: در این شهرستان ۲۷ مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی وجود دارد که ظرفیت تولید و استحصال آنها یک هزار و ۵۰۰ تن است.
تیزرو بیان کرد: در تلاش هستیم تا با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران شهرک شیلات را در این شهرستان راه اندازی کنیم تا امکان تولید آبزیان از گونه کپور، آمور و کله گنده در این شهرستان فراهم آید.
وی گفت: تنوع تولید محصولات آبزی در این شهرستان به حدی است که امکان صادرات محصولات آبزی پروری نیز از طریق گمرک بیله سوار و مناطق مرزی وجود دارد که قطعاً در این زمینه طرح‌های توسعه‌ای مورد توجه قرار خواهد گرفت.
مدیرکل شیلات استان اردبیل تصریح کرد: در استان اردبیل ۵۰۰ واحد پرورش ماهی اعم از استخر و منابع آب گرم آبی و سردآبی وجود دارد که امکان تولید و استحصال آبزیان را تا حد زیادی بالا برده است.
تیزرو اضافه کرد: با وجود گسترش شهرک‌های گلخانه‌ای و وجود آب‌های غنی در شمال استان به راحتی می‌توان تولید آبزیان متنوع را انجام داده و در کنار آن به تقویت تولید و سرمایه گذاری ها در این بخش کمک کنیم.
وی گفت: علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان ماهیان خاویاری سعی داریم تا تولید آبزیان زینتی نیز در این شهرستان به عنوان مشاغل خانگی مورد توجه قرار گیرد تا شرایط بهتری را در این فرآیند شاهد باشیم.
مدیرکل شیلات استان اردبیل عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۴۰۰ تن انواع آبزیان در استان اردبیل تولید می‌شود که نیمی از این تولیدات از گونه آبزیان گرم آبی است که در استخرها و مراکز پرورش ماهیان شمال استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today