باشگاه خبرنگاران/ معاون فرهنگی حوزه هنری استان کرمان گفت: فیلم مستند «آدور» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدصادق اسماعیلی، برگزیده بخش بهترین مستند بلند مردمی جشنواره تلویزیونی شد.

مهدی بذرافشان، معاون فرهنگی حوزه هنری استان کرمان گفت: اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند شامگاه هشتم آذرماه با حضور حمید شاه‌آبادی معاون سیما، محسن یزدی دبیر جشنواره و جمعی از مستندسازان و اهالی رسانه در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
او افزود: پنجمین جشنواره تلویزیونی فیلم مستند در بخش‌های مختلفی برگزار شد که فیلم مستند «آدور» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدصادق اسماعیلی از استان کرمان، توانست تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون تومان جایزه نقدی بخش «بهترین فیلم مستند بلند مردمی» را کسب کند.
بذرافشان بیان داشت: مستند «آدور» محصول مرکز مستند حوزه هنری انقلاب اسلامی که به مسئله بحران هویت و حاشیه شهر و معضلات اجتماعی می‌پردازد پیش‌از این نیز دیپلم افتخار و جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره سینما حقیقت را نیز از آن خود کرده بود.
او تصریح کرد: «آدور» داستان نوجوانی به نام مصطفی را روایت می‌کند که به دلیل اعتیاد پدرش قربانی جدایی شده و تا به حال مادرش را ندیده است؛ او در آستانه ازدواج دوم پدرش سفری را برای یافتن مادر و به دست آوردن هویت خویش آغاز می‌کند.
اسماعیلی تهیه کننده و کارگردان این مستند در سخنانی کوتاه در این جشنواره گفت: شهر ما هیچ سینمای استانداردی ندارد و هیچ‌گاه نتوانستم آن را در شهر خودم کرمان نشان دهم و خوشحالم که این مستند در کل ایران دیده شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar