فارس/ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان از افزایش سهمیه دو میلیون دلاری پیله وری استان در سال جاری خبر داد.

محمد عباسی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان اظهار کرد: بنا به درخواست این سازمان در راستای افزایش سهمیه پیله‌وری، موضوع در کارگروه ماده(12) قانون ساماندهی مبادلات مرزی مطرح و با افزایش سهمیه رویه پیله‌وری در استان هرمزگان  به میزان دو میلیون دلار و همچنین حسب مصوبه کارگروه مذکور شناور نمودن سهمیه پیله‌وری در سطح استان موافقت شد.
وی بیان کرد: طبق ماده ۲۰ قانون مقررات صادرات و واردات، دارندگان کارت پیله‌وری می‌توانند نسبت به صادرات کالاهایی که صادرات آن‌ها مجاز بوده، به کشورهای همسایه صادر و در قبال آن کالاهای مجاز و مورد نیاز را وارد کشور کنند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان اضافه کرد: واردات کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به ظرفیت‌های مرزی موجود، استان هرمزگان در محقق شدن این مهم نقش بسزایی ایفا می‌کند.
عباسی اظهار کرد: این اقدام با هدف رونق صادرات و واردات توسط پیله وران استان در نظر گرفته شده است.
پیله‌وری در حقیقت مبادله کالا با کالا برای مرزنشینان است به طوری که در ازای درآمد حاصل از صادرات خرد کالایی به کشور همسایه بتوانند با ارز حاصل از آن، کالایی را بدون تشریفات خاص گمرکی و مالیاتی به کشور وارد کنند تا بتوان اقتصادهای خرد محلی را در مرزها رونق داد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today