تسنیم/ مدیرکل گمرک بوشهر از افزایش ۶۸ درصدی صادرات از گمرکات استان بوشهر در ۸ ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۶.۳ میلیارد دلار کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شده است.

بهروز قره‌بیگی، مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به افزایش صادرات در 8 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در این مدت 17 میلیون تن انواع محصولات و تولیدات از گمرکات استان بوشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش یافته است.
وی ارزش کالاهای صادراتی از گمرکات استان بوشهر را 6 میلیارد و 323 میلیون دلار دانست و بیان کرد: ارزش کالاهای صادراتی در 8 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 68 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه 8 ماه سال قبل به ارزش 3 میلیارد و 757 میلیون دلار کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد تصریح کرد: بخش عمده‌ای از صادرات محصولات مربوط به صنایع پتروشیمی و میعانات گازی است.
مدیرکل گمرک بوشهر، میزان صادرات محصولات از گمرکات این استان بدون احتساب میعانات گازی در 8 ماه امسال را 17 میلیون و 162 هزار تن دانست و خاطر نشان کرد: ارزش صادرات محصولات بدون احتساب میعانات گازی در 8 ماه امسال شش میلیارد و 252 میلیون دلار است که رشد 74 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

گفتنی است محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی، محصولات آبزی و سبزی و صیفی‌جات به‌عنوان مهمترین اقلام صادراتی از گمرکات استان بوشهر است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar