باشگاه خبرنگاران/ رئیس محیط زیست شهرستان ایذه گفت: سایت پسماند ایذه جانمایی و طراحی شد که با بررسی‌های انجام شده زباله‌های شهری به محلی با استاندارد‌های نسبی در منطقه مرغا منتقل شد.

احمد امیری، رئیس محیط زیست شهرستان ایذه اظهار کرد: سایت پسماند شهری ایذه جانمایی و طراحی شد و پس از بررسی‌های و پیگیری‌های انجام شده زباله‌های شهری ایذه از محل نامناسب و غیرکارشناسی موسوم به کوره‌ها جابه‌جا و به محلی با استاندارد‌های نسبی در منطقه مرغا منتقل شد.
او ادامه داد: در خصوص جانمایی این محل در ابتدا به دلیل مشکلات فراوان و معضلات اجتماعی ناشی از دفن غیر اصولی زباله‌ها در شهر ایذه مجموعه مدیریت شهری هر نقطه و منطقه‌ای را جهت انجام کار و بررسی انتخاب می‌کرد با مقاومت و تقابل مردم محلی مواجه می‌شد البته گا‌ها هم نقاط انتخاب شده فاقد فاکتور‌های و معیار‌های لازم جهت جانمایی سایت پسماند بودند.
امیری افزود: با توجه به معضلات موجود مجموعه مدیریت شهری ایذه پس از کار کارشناسی ۱۳ نقطه از محل‌های مختلف شهرستان را برای انجام کار انتخاب و پس از مطالعه و بررسی از بین ۱۳ نقطه سه محل با اولویت‌های بهتر و بیشتر برا اساس مدل‌های ارزیابی انتخاب شد.
رئیس محیط زیست ایذه تصریح کرد: بعد از بررسی ارزیابی بیشتر به یک نقطه رسیدیم که منطقه بیشه شیرین مرغا بر اساس انطباق با فاکتور‌های ۳۴ گانه ملی برای مکان‌های دفن زباله شهری انتخاب گردید و از سوی شهرداری ایذه و دانشگاه علوم پزشکی مطالعات ارزیابی و طراحی سایت انجام و سپس کار اجرایی با کمک مجموعه شهرداری ایذه انجام گردید.
این مقام مسئول ادامه داد: سلول دفن پسماند‌های عادی مطابق استاندارد‌های زیست محیطی و وزارت بهداشت طراحی گردید و سپس زباله‌های شهری با توجه به دفن غیر بهداشتی و غیر استاندارد در مجاورت شهر، به این محل منتقل شدند و حدود سه ماه است که مدیریت مناسب تری در زمینه پسماند در شهر ایذه در حال انجام است و رضایت نسبی و عمومی نیز در این زمینه حاصل شده است.

 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today