باشگاه خبرنگاران/ بوشهر از امروز تا پنجشنبه میزبان 3 رویداد در حوزه خرما است؛ از نمایشگاه خرما و صنایع وابسته تا برگزاری میز ملی و همایش ملی خرما.

سومین نمایشگاه تخصصی خرما و صنایع وابسته امروز در بوشهر آغاز به کار می‌کند.
فردا نیز میز ملی خرما در فرمانداری دشتستان و پنجشنبه همایش ملی خرما در بوشهر برگزار خواهد شد.

خورشیدگزدرازی، رئیس اتاق بازرگانی بوشهر، ترمیم بازار و اقتصاد خرما پس از شیوع کرونا، ارتقای شاخص بهره‌وری در نخلستان، ارزش افزوده محصولات و تولید محصولات جدید را از اهداف سومین نمایشگاه تخصصی خرما و صنایع وابسته در این استان اعلام کرد.
به گفته او، این نمایشگاه عصر امروز در وسعت 2500 متر مربع و با شرکت ۶۶ غرفه دار از استان‌های فارس، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، تهران، اصفهان، یزد، هرمزگان، آذربایجان شرقی، خوزستان و بوشهر در محل نمایشگاه‌های بین المللی بوشهر آغاز به کار خواهد کرد.

او مهمانان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه‌ها و شرکت‌کنندگان در همایش را فعالان اقتصادی، کشاورزان، صنعتگران و سفیران خارجی و مقام‌های دولتی در سطوح مختلف برشمرد.
به گفته گزدرازی، در استان بوشهر ۱۴ هزار بهره‎‌بردار نخل وجود دارد و ۸۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم به خرما مربوط است. همچنین ۷۵ واحد بسته بندی و فرآوری خرما وجود دارد و حدود ۲۵ هزار تن از صادرات استان بوشهر را این محصول تشکیل می‌دهد.
مهم‌ترین رقم تجاری خرما در استان بوشهر کبکاب است؛ گونه‌ای که گزدارزی معتقد است باید هموار ساختن صادرات آن نقشی مهم در اقتصاد استان دارد، اما با این وجود در سال‌های گذشته به علت پاره‌ای از مشکلات از جمله مسائل ژنتیکی خرمای کبکاب، محدودیت در بسته‌بندی و مرطوب بودن باعث از دست رفتن برخی از بازار‌های هدف این خرما و کاهش صادرات آن شده است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar