ایرنا/ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مرکزی گفت: دمای هوا در نقاط مختلف این استان شبانه‌روز آینده تا سه درجه سانتیگراد گرمتر می‌شود.

رضا مرادی، مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: بررسی‌نقشه‌های هواشناسی حاکی از تداوم پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی تا صبح چهارشنبه است که موجب تداوم کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های سنی حساس و در صورت عدم مدیریت منابع آلاینده ناسالم برای همه گروه‌ها سنی در ساعاتی از روز است.
وی بیان کرد: بر اساس خروجی فعلی نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارشی جدیدی از اواخر روز چهارشنبه از مناطق شمال غرب وارد کشور می‌شود که این سامانه در صورت عدم تغییر در الگوی نقشه‌ها از بعدازظهر پنجشنبه تا صبح جمعه استان مرکزی را تحت تاثیر فعالیت‌های بارشی خود قرار داده و موجب بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف در استان مرکزی می‌شود.
مرادی اظهار کرد: سرعت وزش باد در برخی از ساعات روز پنجشنبه شدید پیش‌بینی شده است.
وی گفت: با ورود سامانه و به‌ویژه بعد از عبور سامانه دمای هوا کاهش محسوسی پیدا می‌کند و در بیشتر مناطق استان مرکزی کمینه دمای هوا تا صبح شنبه به زیر صفر می‌شود.
این کارشناس هواشناسی افزود: ساوه با بیشینه دمای ۲۰ و هفت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه یک و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today