ایرنا/ مدیر اداره نظارت امور درمان علوم پزشکی اردبیل گفت: امسال ۱۳ مرکز غیرمجاز دندانسازی و لابراتوار پروتزدندانی و دندانپزشکی در این استان پلمپ شده است.

روزبه مقدم، مدیر اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: این واحدهای غیرمجاز بر اساس گزارش‌های مردمی شناسایی و با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی پلمپ و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.
وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای سلامت جامعه برخورد با مراکز غیرمجاز در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: متخلفان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل دستگاه قضایی شدند.
مقدم اظهار کرد: یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی این است که افراد فاقد صلاحیت بدون داشتن مجوز اقدام به راه‌اندازی واحدهای دندانپزشکی کرده و در امور پزشکی دخالت می‌کنند.
وی اضافه کرد: اداره نظارت دانشگاه علوم پزشکی نحوه فعالیت تمامی مراکز درمانی در سطح استان را به صورت دقیق رصد کرده و با متخلفان این حوزه بدون اغماض و به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.
این مسئول با بیان اینکه اقدامات غیرقانونی در واحدهای داندانپزشکی غیرمجاز باعث انتقال انواع بیماری‌ها می‌شود، ادامه داد: بهداشت و سلامتی افراد جامعه خط قرمز مسئولان است و هرگز قابل معامله نیست.
وی از مردم خواست ضمن خودداری از مراجعه به واحدها و موسسات غیرمجاز درمانی، هرگونه تخلف یا دخالت غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در امر درمان‌ را از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.
 
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today