ایرنا/ ناظر گمرک‌های استان بوشهر گفت: طرح ساماندهی ته‌لنجی(کالای همراه ملوان) پس از ارسال به وزارت کشور اکنون در هیأت دولت در دست بررسی است.

بهروز قره‌بیگی، ناظر گمرک‌های استان بوشهر افزود: در ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به بوشهر با دستور آیت‌الله رئیسی مبنی بر ضرروت تعیین و تکلیف کالای همراه ملوان، اطلاعات مورد نیاز برای ساماندهی ته لنجی در قالب طرح پیشنهادی با مشارکت همه دستگاه‌ها و اقشار ذیربط از طرف استان بوشهر به وزارت کشور ارسال شد تا پس از بررسی به دولت ارائه شود.
وی بیان کرد: در قالب این طرح نظرهای تخصصی بخش‌های مختلف گرفته شده تا ساماندهی مناسبی پیرامون ته لنجی و تامین معیشت مرزنشینان صورت گیرد.
قره بیگی اظهارداشت: درسفر استانی دولت سیزدهم به استان بوشهر که ۱۶ مهرماه امسال انجام شد رئیس جمهوری دستور فوری داد تا استاندار بوشهر در مدت ۱۰ روزه با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط موضوع ته لنجی را باهدف توجه به مردم و مطالبه‌های مردمی و نظم دادن به کالای همراه ملوان پیگیری و پیشنهاد ارائه دهند.
وی اظهارداشت: استاندار بوشهر بلافاصله در این مهلت با جلسات فشرده‌ای که بعضی از روزها حتی 5 جلسه برگزار شد، موضوع را جمع بندی نهایی کرد و به مرکز ارسال شد.
قره بیگی گفت: تا آنجایی که اطلاع داریم تاکنون چندین جلسه کارشناسی و مدیریتی در سطح کلان و معاونان رئیس جمهوری و وزرا در این ارتباط برگزار شده است و مراحل نهایی خود را طی می‌کند و در هفته‌های آتی به نتیجه مطلوب خواهد رسید که به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar