ایرنا/ شاعران کردستانی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهیده تازه تفحص شده «فاطمه اسدی» در وصف این شهیده بزرگوار و سایر شهدا دست به قلم شده و در یک محفل ادبی به شعرخوانی پرداختند.

محفل شعر همسر وفادار در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهیده فاطمه اسدی با حضور جمعی از شاعران برجسته استان کردستان و چند چهره ملی روز سه‌شنبه در سنندج برگزار شد.
در این محفل ادبی که جمع زیادی از شاعران و هنرمندان و تعدادی از مسوولان استان حضور داشتند، تعدادی از شاعران برجسته استان در وصف شهدا و در راس آن شهیده تازه تفحص شده شهیده فاطمه اسدی به شعرخوانی پرداختند.
همچنین در این محفل ادبی شاعر برجسته کشوری میلاد عرفان پور نیز شعر خود در وصف شهدا را قرائت کرد که با استقبال زیاد شاعران و حاضران در این محفل روبرو شد.

شعرا زوایای پنهان شهادت فاطمه اسدی را در قالب شعر بیان کنند
در آیین شعرخوانی شاعران، جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان نیز به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: شهادت واژه مقدسی است که نصیب هرکسی نمی‌شود و اوج شهادت کشته شدن در راه خدا است و همه آرزوی رسیدن به آن را دارند اما این افتخار نصیب هرکسی نمی‌شود.
سردار علیرضا مدنی افزود: شهیده فاطمه اسدی در راه وفاداری به همسر و نگه داشتن بنیان خانواده که خواسته دین اسلام است به شهادت رسید، آن هم به دست کسانی که مدعی دفاع از قوم کُرد بودند.
وی با بیان اینکه این شهیده بزرگوار در راه وفاداری به همسر و خانواده در آن زمان تمام اموال و دارایی خود را فروخت تا بتواند همسرش را از دست گروهک های معاند آزاد کند اما به طرز ناجوانمردانه ای به شهادت رسید.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه شعرا و نویسندگان باید در اشعار و نوشته‌های خود علاوه بر توصیف این شهیده بزرگوار زاوایای پنهان قضیه شامل نحوه شهادت وی به دست کسانی  که ادعای دوستی و دفاع از قوم کُرد را داشتند برجسته کرده و به نسل‌های بعدی منتقل کنند.
وی با اشاره به اینکه زبان شعر و هنر بیشترین کاربرد را در انتقال مفاهیم به جامعه دارد از شعرا خواست در این زمینه بیشتر کار کرده و در قالب شعر مردم را در زمینه‌های مختلف تفهیم کنند.

نسل جوان باید با رشادت‌های شهدا آشنا شوند
رئیس حوزه هنری کردستان نیز در این آیین اظهار داشت: استفاده از زبان هنر در راستای انتقال مفاهیم ارزشی یکی از نیازهای لازم و ضروری در عصر حاضر است و در همین راستا برگزاری فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و هنری به عنوان یک اولویت اصلی دنبال و پیگیری می شود.
امین مرادی افزود: شهیده فاطمه اسدی نماد مظلومیت و نمونه ای از ایثار و از خودگذشگی شهدای کردستان است که پیکر مطهر وی بعد از گذشت ۳۷ سال انتظار تفحص شده و به همین دلیل باید این همه رشادت به بهترین شکل ممکن به نسل جوان انتقال داده شود.
وی با بیان اینکه کردستان از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سرزمین مجاهدت‌های خاموش و فداکاری‌های بزرگ نامگذاری شده است، گفت: رشادت فداکاری و مظلومانه به شهادت رسیدن شهیده فاطمه اسدی تنها نمونه ای از فداکاری های مردمان سرزمین مجاهدت‌های خاموش است.
رئیس حوزه هنری کردستان یادآور شد: این محفل ادبی در راستای معرفی بخشی از رشادت‌های شهیده فاطمه اسدی و دیگر شهدای مظلوم خطه شهید پرور کردستان، برنامه ریزی شده و امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها بتوانیم اینگونه برنامه ها را رونق دهیم.
در این آیین علاوه بر شعرخوانی شاعران در وصف شهیده فاطمه اسدی و سایر شهدای این خطه از ایران اسلامی از دختر این شهیده هم تجلیل شد.
محفل شعر همسر وفادار با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، سازمان بسیج هنرمندان، جبهه فرهنگی  اجتماعی انقلاب اسلامی کردستان و اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online