صدا و سیما/ دبیرانجمن ملی خرمای ایران گفت: هند و پاکستان، افغانستان و کشورهای عربی خلیج فارس ازمشتریان قدیمی بازار خرمای بم هستند که این مهم برای کشور ارزآوری دارد.

تکلوزاده، دبیر انجمن ملی خرمای ایران گفت: به‌طور متوسط سالیانه یک میلیون و۲۵۰ هزار تن خرما در کشور تولید می‌شود و ایران جزء 3 کشور اول تولید کننده خرما در دنیا است و نیز ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن خرما سالیانه صادر می‌شود.
وی افزود خرمای ایران به ۶۹ کشور از جمله مالزی، روسیه، پاکستان و ... صادر می‌شود.
تکلوزاده تصریح کرد: هند و پاکستان از مشتریان قدیمی بازار خرمای ما هستند که برای کشور ارزآوری دارد.
دبیر انجمن خرمای ایران با بیان اینکه در خبرها عنوان شده است که بازار خرمای ایران را پاکستان گرفته است افزود: چنین موضوعی صحیح نیست و ما هر ساله صادرات خرما به پاکستان را داشته‌ایم و تغییر خاصی رخ نداده است.
الله آبادی، یک صادر کننده خرما در این باره گفت: خرمای بم به وسیله تعداد زیادی از کارگران زن و مرد بسته بندی و برای صادرات آماده می‌شود که این امر در فروش محصول خرمای منطقه و ایجاد اشتغال موثر است.
وی ادامه داد: میزان محصول تولیدی خرمای بم در استان کرمان بیش از حد تقاضای داخل است که این صادرات به کشاورزان کمک شایانی می‌کند.
اوافزود: هم اکنون خرمای بم به کشور هندوستان، پاکستان، افغانستان و کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود و در این کشور‌ها طرفداران زیادی دارد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar