ایرنا/ استاندار سمنان گفت: افزایش مدت ماندگاری مسافران با معرفی ظرفیت‌های گردشگری و ارتقاء خدمات بین راهی برای کاهش تصادفات در راه‌های استان مورد توجه باشد.

سید محمدرضا هاشمی، استاندار سمنان اظهار کرد: کارگروه ویژه برای افزایش مدت ماندگاری مسافران با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان به مسافران، تشکیل خواهد شد.
وی بیان کرد: استان سمنان در مسیر زائران حرم امام هشتم(ع) قرار دارد که نیاز است تا اقدامات در حوزه راه ها با حساسیت بیشتری پیگیری شود.
هاشمی تاکید کرد: رفع نقاط حادثه خیز، عملیاتی شدن و تکمیل آزادراه حرم تا حرم و تقویت نصب علائم هشداردهنده، در کنار افزایش مدت ماندگاری مسافر به عنوان راهکاری موثر در کاهش تصادفات باید مورد توجه باشد.
استاندار سمنان بیان کرد: هدایت مسافران به سمت بازدید از ظرفیت‌های گردشگری و اقامت در اقامتگاه های بومگردی، مدت ماندگاری مسافران را افزایش خواهد داد و در کنار کاهش تصادفات، استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل و رشد اقتصادی محقق می شود.
وی اضافه کرد: پایش تصویری راه ها نقشی مهم در کاهش تصادفات دارد و باید در حوزه درون شهری این مهم مورد توجه ویژه شهرداری ها قرار گیرد و در بخش برون شهری نیز تقویت شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: شناسایی نقاط حادثه خیز طی یک برنامه جامع زمانبندی شده از دیگر موارد مهمی است که باید احصاء و برطرف شود.
هاشمی افزود: افزایش تابلوها و علائم ‌جاده ای در حوزه راه‌های استان سمنان برای اطلاع رسانی مطلوب تر برای مسافران راهبردی مهم در کاهش تصادفات است.
وی یادآور شد: مجتمع های بین راهی ، فضای مناسبی را برای مسافران در بحث نمازخانه و ارائه خدمات رفاهی مطلوب فراهم کنند و باید احداث بیش از پیش این مجتمع‌ها در استان سمنان مورد توجه باشد.
استاندار سمنان اظهار کرد: کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین باید به خارج از شهر و استقرار در پارکینگ های ویژه خود هدایت شوند و باید پارکینگ های مناسب نیز در ورودی شهرهایی که پارکینگ‌ ندارند، احداث شود.
هاشمی گفت: رفع نقاط حادثه خیز در راه های درون و برون شهری استان نیازمند توجه ویژه در بخش تخصیص اعتبارات از منابع ملی است.
سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهور ناجا و حمیدرضا شهرکی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در این نشست حضور داشتند و درباره آمارها و آسیبهای مختلف حوزه تصادفات و راه های استان سمنان با حضور مسوولان استانی مباحثی مطرح شد. 

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today