نصیرنیوز/ کارشناس هواشناسی استان همدان با بیان اینکه سامانه جدید بارشی از فردا شب وارد استان می شود، گفت: فعالیت این سامانه به صورت بارش باران و ریزش برف از روز پنجشنبه آغاز می شود.

محمدحسن باقری شکیب، کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار کرد: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با وزرش باد پیش بینی می شود.
وی افزود: در پی ورود این سامانه از روز پنجشنبه بارش باران و ریزش برف در مناطق مرتفع و کوهستانی استان همدان آغاز می شود که تا روز جمعه ادامه دارد.
باقری شکیب با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت این سامانه در عصر پنجشنبه است، ادامه داد: انتظار بارش های قوی از این سامانه را نداریم و فعالیت آن بیشتر به صورت بارش باران است.
به گفته وی، با ورود این سامانه ریزش برف در نقاط کوهستانی و گردنه ها موجب لغزندگی سطح جاده می شود که رانندگان باید برای تردد در این محورها حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
باقری شکیب افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای همدان یک درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای شهر نیز ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.
وی گفت: درهمین مدت، اسدآباد با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان و قهاوند و فامنین با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهرهای استان همدان بودند.
 
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today