تسنیم/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تصویب ۷۰ میلیارد تومان برای تسریع در طرح آبرسانی سیراف به جم در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خبر داد و گفت: با تحقق‌ این اعتبار، مشکل اجرای این طرح و آبرسانی جم برطرف می‌شود.

عبدالحمید حمزه‌پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در بررسی وضعیت اجرا طرح آبرسانی به شهرستان جم با اشاره به اجرای خط انتقال آب سیراف به جم اظهار داشت: در اجرای خط انتقال آب سیراف - جم پمپ‌های این خط آبرسانی نصب و راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به نصب دیزل ژنراتور در اجرا خط انتقال یاد شده خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مبلغ 70 میلیارد تومان برای حل مشکل برق‌رسانی خط انتقال آب سیراف به جم مصوب شد که با تحقق‌ این مهم مشکل اجرای این طرح و آبرسانی جم برطرف می‌شود.
حمزه‌پور با بیان اینکه برای تکمیل خط آبرسانی سیراف به جم 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تصریح کرد: تاکنون در اجرای این طرح افزون بر 250 میلیارد تومان پرداخت شده و این درحالی است که آب‌شیرین‌کن این پروژه توسط بخش خصوصی در حال اجرا است که نیاز به پرداخت تسهیلات بانکی برای تکمیل آن است.
وی طول خط انتقال آب این طرح را 30 کیلومتر دانست و افزود: پروژه آبرسانی جم به سیراف دارای 5 ایستگاه پمپاژ و خط انتقال 30 کیلومتری است که تمام این زیرساخت‌ها و مخازن ذخیره آب آن تکمیل شده است.
او با بیان اینکه پروژه آبرسانی سیراف - جم دارا یک شبکه برق مجزا است گفت: در صورت تأمین اعتبار لازم و مصوبه سفر استانی هیئت دولت به استان بوشهر پروژه آبرسانی سیراف به جم تکمیل می‌شود.
حمزه‌پور افزود: بر اساس وعده پیمانکار و مجری پروژه یاد شده، مرحله نخست پروژه آبرسانی سیراف - جم به ظرفیت 10 تا 15 هزار مترمکعب تا پایان امسال وارد مدار تولید می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar