ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با مرگ یک بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان به سه هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: با شناسایی ۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در استان همدان، مجموع بیماران بستری مثبت استان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا به ۳۰ هزار و ۹۳۶ نفر و بیماران سرپایی مثبت نیز به ۹۹ هزار و ۴۱۶ نفر رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲۵ نفر بود که ۵۶ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.
طاهری افزود: هشت بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان همدان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۱ بیمار وخیم گزارش شده است.
وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در اسدآباد یک هزار و ۶۳۸، بهار یک هزار و ۵۶۳، تویسرکان یک هزار و ۵۷۶، رزن یک هزار و ۲۳۳ درگزین ۴۱۵، فامنین ۴۱۲ و کبودراهنگ یک هزار و ۵۳۹ نفر است.
وی افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۷۶۹ نفر در ملایر، چهار هزار و ۱۳۳ نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۹۸۳ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.
از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، شهرستان های "ملایر، نهاوند و بهار" در وضعیت آبی و هفت شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی هستند.
 
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today