ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: وقوع ۲ زمین لرزه به بزرگی ۴.۵ و ۴.۱ ریشتر در استان زنجان، بخش هایی از شهرستان رزن در این استان را لرزاند.

عصر امروز سه شنبه ۲ زمین لرزه به بزرگی ۴.۵ و ۴.۱ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین، شهر زرین رود از توابع شهرستان خدابنده در استان زنجان و در نزدیکی مرز استان های همدان و قزوین را لرزاند.
علیمردان طالبی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان در این باره گفت: این زلرله در بخشی از روستاهای شهرستان رزن از جمله "آرپه دره، "ملابداغ"و"چوپقلو" احساس شده است.
به گفته وی، بر اساس گزارش بخشدار و دهیاران، این زلزله هیچ خسارتی در استان همدان نداشته، با این وجود همه دستگاه های زیر مجموعه مدیریت بحران شهرستان رزن به حالت آماده باش درآمدند.
وی گفت: به طور میانگین سالانه ۳۴۰ زمین لرزه در استان همدان روی می دهد که حدود ۹۰ درصد آنها قدرتی کمتر از ۲.۵ ریشتر دارند به نحوی که مردم متوجه وقوع و لرزش آن نمی شود.
طبق مطالعات پهنه بندی خطر، ۲ ناحیه واقع در مناطق شمالی و جنوبی استان همدان زلزله خیز است به نحوی که در منطقه جنوبی بخشی از شهرستان های ملایر و نهاوند بر روی گسل اصلی زاگرس قرار دارند.
همچنین گسل آوج واقع در استان قزوین مناطق و نواحی شمالی استان را تحت تاثیر قرار داده است اما خطر زلزله در مرکز و نواحی مرکزی استان همدان به ویژه شهر همدان به مراتب کمتر از سایر مناطق است.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today