فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته مورد فوتی کرونا در استان اردبیل ثبت نشد.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۲۷ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و خوشبختانه طی این مدت مورد فوتی ثبت نشده است.
وی افزود: طی این مدت ۳۹ بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۷۲ نفر رسید که نسبت به روز گذشته کاهش ۱۲ نفری داشته و از این تعداد ۴۵ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و ۵۱ بیمار دیگر نیز تحت نظر هستند.

نیر و مشگین شهر در وضعیت زرد قرار دارند
وی تأکید کرد: هم اکنون شهرستان‌های مشگین شهر و نیر در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، گرمی، بیله‌سوار، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.
حبیب‌زاده با اشاره به تزریق یک‌میلیون و ۶۳۷ هزار و ۴۷۵ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان تشریح کرد: ۸۸۸ هزار و ۸۸۰ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۳۳ هزار و ۲۰۲ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: تاکنون ۱۵ هزار و ۳۹۳ دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.
وی گفت: تنها راه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است که از هم‌استانی‌های عزیز خواستاریم به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today