باشگاه خبرنگاران/ اداره کل هواشناسی استان قزوین با صدور هشدار زرد از بارش برف و باران و کاهش دما، در روز‌های پنجشنبه و جمعه خبر داد.

بهروزی، کارشناس هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: خروجی مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد که برای امروز، امواج پیاپی از آسمان استان قزوین عبور می‌کند که سبب می‌شود آسمانی نیمه ابری تا ابری را در استان شاهد باشیم.
بهروزی افزود: پدیده غالب جوی امروز چهارشنبه در بخش‌های غربی استان قزوین، مانند آوج و سیردان، وزش باد‌های نسبتاً شدید تا شدید غربی است.
بهروزی خاطرنشان کرد: برای فردا پنجشنبه، سامانه بارش زایی تا صبح جمعه استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی افزود: صبح فردا، بارش‌ها از نیمه شمالی استان قزوین آغاز شده و در ساعات عصر، بارش‌ها نیمه جنوبی استان را در برمی گیرد و برای اکثر مناطق استان، رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ پیش بینی می‌کنیم.
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: با سرد شدن هوا و وزش باد‌های شمالی، بارش‌ها به صورت برف و باران خواهد بود و در نواحی کوهستانی، سردسیر و گردنه‌های استان، کولاک برف پیش بینی می‌شود.
وی افزود: در این مدت در ارتفاعات استان قزوین، شاهد پدیده مه خواهیم بود.
کارشناس هواشناسی استان قزوین خاطرنشان کرد: روز‌های جمعه و شنبه آسمانی بدون بارش در استان قزوین، انتظار داریم.
بهروی تأکید کرد: بر اساس هشدار زرد اداره کل هواشناسی استان قزوین، در مدت زمان حضور این سامانه بارشی کوتاه مدت، لغزندگی جاده ها، کاهش دید افقی، خسارت به تأسیسات در اثر وزش باد، آبگرفتگی معابر عمومی هم پیش بینی شده است.
وی افزود: دیروز در گرمترین ساعت ها، بیشینه دمای شهر قزوین به ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today