ایرنا/ رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: نرخ خدمات سرویس رفت و آمد مدارس استان در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافت.

عبدالله درخشانی، رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: نرخ سرویس مدارس هر سال از سوی کارگروه ویژه‌ای(کارگروه ماده ۱۸) با حضور نمایندگان شهرداری، اولیا و مربیان، شرکتهای پیمانکار، آموزش و پرورش تعیین و به شورای اسلامی شهرها پیشنهاد می شود.
وی گفت: نرخ خدمات سرویس رفت و آمد مدارس امسال در شورای اسلامی شهرهای استان تصویب و به اجرا گذاشته شده است.
رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد: نرخ نامه و میزان ظرفیت خودرو سواری در شرایط عادی با حداکثر ظرفیت ماهیانه برای هر دانش آموز ۱۳۲ هزار تومان، خودرو ون ۱۰۳ هزار تومان و مینی بوس ۹۹ هزار تومان است.
درخشانی گفت: همچنین سرویس مدارس در سطح شهر بجنورد با حداکثر ظرفیت در روزهای زوج و فرد(۱۳ روز در یک ماه) برای هر دانش آموز خودرو سواری ۷۸ هزار تومان، خودرو ون ۶۸ هزار تومان و مینی بوس ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی با اشاره به اینکه نرخ نامه مصوب در شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل های بهداشتی که با ظرفیت سه نفره است و رانندگان ملزم به رعایت آن هستند گفت: به صورت یک ماه کامل خودرو سواری ۱۵۴ هزار تومان، خودرو ون ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان و مینی بوس۱۰۴ هزار و پانصد تومان است.
رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: همچنین سرویس مدارس در سطح شهر با ظرفیت سه نفر در روزهای زوج و فرد(۱۳ روز در یک ماه) برای هر دانش‌آموز خودرو سواری ۹۱ هزار تومان، خودرو ون ۷۳ هزار و ۷۵۰ تومان و مینی بوس ۶۱ هزار و ۷۵۰ تومان است.
درخشانی گفت: همچنین هزینه سرویس در شهرک گلستان و ولیعصر شهر بجنورد با ظرفیت سه نفر  به صورت یک ماه کامل خودرو سواری ۱۶۸ هزار و ۲۵۰ تومان، خودرو ون ۱۴۰ هزار تومان و مینی بوس ۱۱۵ هزار تومان است.
وی بیان کرد: سرویس مدارس در این شهرک ها  با سه نفر ظرفیت در روزهای زوج و فرد(۱۳ روز در یک ماه) برای هر دانش آموز خودرو سواری ۱۰۰ هزار تومان، خودرو ون ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مینی بوس ۶۸ هزار و ۷۵۰ تومان می باشد. نرخنامه اعلام شده فوق مربوط به شهرستان بجنورد می باشد و نرخنامه سایر شهرستانها در کار گروه ماده ۱۸ هر شهرستان مصوب و پس از تایید شورای شهر اجرایی می گردد.
رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: بازگشایی تمامی مدارس و حضور دانش آموزان این استان در مدرسه برعهده شورای هر مدرسه است.
درخشانی با بیان اینکه در هر مدرسه یک رئیس و پنج نفر نماینده اولیا هستند، عنوان کرد: اولیا پیشنهاد و نظر خود را به آنها اعلام و انجمن اولیا با توجه به تمامی موارد از جمله ظرفیت کلاس ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در رابطه با بازگشایی مدارس بررسی و در نهایت تصمیم گیری می کنند.
وی افزود: هر مدرسه و هر کلاس شرایط خاص دارد که نمی توان به صورت کلی تصمیم گیری شود و شورای مدرسه در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.
رئیس انجمن اولیا و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه  پارسال سه هزار و ۶۶۲ راننده با سه هزار و ۶۶۲ دستگاه خودرو زیر نظر ۲۴ شرکت پیمانکاری نسبت به جابه‌جایی دانش آموزان در قالب سرویس مدارس خراسان شمالی فعالیت داشتند، اظهار کرد: هم اکنون در این زمینه به دلیل مشخص نبودن فعالیت کلاس‌های درس در مدارس آماری از تعداد رانندگان در حال فعالیت در دسترس نیست.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today