باشگاه خبرنگاران/ مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: برای حمایت از توسعه و کشت گیاهان دارویی در استان، تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

غلامعلی صمصامی، مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: در راستای حمایت از توسعه کشت گیاهان دارویی در سیستان و بلوچستان، طبق تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید با وزارت جهاد کشاورزی، قرار است به کسانی که متقاضی کشت انواع گیاهان دارویی، متناسب با اقلیم سیستان و بلوچستان هستند، تسهیلات ارائه شود.
صمصامی با اشاره به اینکه این تسهیلات در همه مناطق سیستان و بلوچستان که مستعد کشت گیاهان دارویی است پرداخت می‌شود بیان کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و با کارمزد 4 درصد پرداخت می‌شود.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تاکید کرد: چگونگی دریافت سقف تسهیلات به بزرگی طرح ارائه‌شده از طرف متقاضی بستگی دارد که توسط کارشناسان صندوق بررسی خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه سیستان و بلوچستان برای کشت انواع گیاهان دارویی افزود: گل محمدی، حنا، آلوئه ورا، چای ترش، آویشن، نعنا و. از گیاهان دارویی ست که در بیشتر نقاط این استان هم قابلیت کشت دارد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today