ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت ذرت علوفه‌ای در شهرستان تا کنون افزون‌ بر ۵٠ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

مجید فیاضی، مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان اظهارداشت: برداشت ذرت علوفه‌ای از سطح 2000 هکتار از زمین‌های کشاورزی ایرانشهر که از اوایل آبان شروع شده و همچنان ادامه دارد. 
وی با بیان اینکه برداشت ذرت علوفه‌ای در ایرانشهر تا پایان آذر ماه ادامه دارد افزود: این شهرستان بیشترین سطح زیر کشت ذرت علوفه‌ای را در سیستان و بلوچستان به خود اختصاص داده است.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال کشاورزان این شهرستان بیش از۶٠ هزار تن ذرت علوفه‌ای تا پایان آذر از این اراضی برداشت و روانه بازار مصرف کنند.
وی با بیان اینکه ایرانشهر از جمله مناطق حاصلخیز سیستان و بلوچستان است که در 4 فصل سال می‌توان از اراضی این شهرستان محصولات فصلی و غیر فصل برداشت کرد ادامه داد: حدود ٧٠ درصد ذرت علوفه ای تولیدی این شهرستان به خارج از استان ارسال می‌شود.
فیاضی اظهارداشت: بیش‌ از ۴٠٠ نفر در کار کاشت و برداشت ذرت در شهرستان ایرانشهر مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: دامداران ایرانشهر به منظور افزایش ارزش غذایی و طول مدت نگهداری پس از برداشت ذرت علوفه‌ای اقدام به ذخیره سازی آن در سیلو می‌کنند.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر بیان کرد: باتوجه به کمبود باران در سال گذشته و تداوم آن در سال جاری قیمت علوفه افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود درآمد خوبی نصیب کشاورزان شهرستان شود.
گفتنی است ایرانشهر با داشتن آب و هوای مناسب و زمین‌های حاصلخیز به‌عنوان قطب کشاورزی سیستان و بلوچستان مطرح است.

 
 
 
  
  

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today